Microsoft przywraca poprzednią aplikację Zdjęcia Microsoft w Windows 10 Mobile

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił aktualizację aplikacji Zdjęcia Microsoft w Windows 10 Mobile, która wprowadziła szereg nowości i usprawnień. Był to dosyć nieoczekiwany ruch ze strony Amerykanów bowiem już jakiś czas temu potwierdzili, że mobilna dziesiątka nie będzie już rozwijana. Wraz z najnowszą aktualizacją systemu w szybkim kręgu Windows Insider została przywrócona poprzednia wersja aplikacji Zdjęcia.

Nowa wersja aplikacji Zdjęcia (widoczna na powyższych zrzutach) wprowadziła między innymi zupełnie nowy interfejs użytkownika, nowe narzędzia do edycji zdjęć czy możliwość pisania po zdjęciach. Nowe Zdjęcia działały w miarę płynnie wyłącznie na flagowych modelach z systemem Windows 10 Mobile. Pozostali użytkownicy narzekali na wydajność oraz samoczynne wyłączanie się nowej aplikacji. Microsoft postanowił przywrócić poprzednią wersję aplikacji wraz z kompilacją Build 15254.249.

Jak donosi portal WindowsCentral aplikacja została udostępniona przez pomyłkę dla posiadaczy telefonów Windows 10 Mobile. Nie była ona zoptymalizowana do pracy w mobilnym systemie i Microsoft szybko naprawił swój błąd. Nie należy spodziewać się kolejnej, tak rewolucyjnej aktualizacji, ponieważ system w telefonach Lumia został zepchnięty na boczny tor i nie otrzyma już żadnych nowych funkcji. Podobny los czeka pozostałe aplikacje, które są dostępne dla systemu Windows 10 Mobile.

Źródło: WindowsCentral