Microsoft przygotowuje się do udostępnienia pierwszej kompilacji Redstone 2

Kilka dni temu została udostępniona aktualizacja Anniversary Update dla komputerów, tabletów oraz konsol. Użytkownicy telefonów w dalszym ciągu czekają na dostępność aktualizacji, która prawdopodobnie zostanie udostępniona jeszcze dzisiaj. Tymczasem docierają do nas informacje, że pierwsza kompilacja z nowego rozgałęzienia Redstone 2 jest już gotowa i powinna zostać udostępniona w najbliższych dniach dla uczestników programu Windows Insider.

Microsoft testuje wewnętrznie kompilację o numerze Build 14901 od zeszłego piątku i właśnie ta kompilacja powinna pojawić się już w niedługim czasie w szybkim kręgu aktualizacji Windows Insider. System w tej wersji zostanie udostępniony jednocześnie dla komputerów oraz telefonów.

Zwolnienie aktualizacji zależy od wewnętrznych testów. Jeżeli kompilacja przejdzie pomyślnie wszystkie testy to być może jeszcze dzisiaj lub w czwartek będziemy sprawdzać jak funkcjonuje pierwsza kompilacja Redstone 2 na naszych telefonach. W przeciwnym wypadku będziemy musieli poczekać nieco dłużej aż kolejna kompilacja przejdzie wewnętrzne testy.

Źródło: Core Insider Program