Microsoft przygotowuje aktualizację Update 2 dla systemu Windows Phone 8.1

Microsoft pracuje nad drugą aktualizacją, którą powinniśmy zobaczyć w niedługim czasie. Obecnie rozpoczęło się rozsyłanie aktualizacji Lumia Denim czyli systemu Windows Phone 8.1 Update 1 z dodatkowymi ulepszeniami dla aparatów fotograficznych w telefonach Lumia 830, 930 oraz 1520. Druga aktualizacja czyli Windows Phone 8.1 Update 2 ma zadebiutować w przyszłym roku przed udostępnieniem aktualizacji Windows Phone 10.

Windows Phone 8.1 Update 2 wprowadzi przede wszystkim nowości w zakresie funkcji Bluetooth Stack. Wśród nowych funkcji zobaczymy MAP, HID1.1, HOGP oraz Absolute Volume Control.

Pierwsza funkcja to Message Access Protocol (MAP), która pozwala na połączenie zewnętrznych urządzeń do telefonu w celu pobierania informacji. Z pewnością funkcja będzie wykorzystywana przy dalszym rozwoju opaski Microsoft Band oraz kolejnych akcesoriów.

Druga funkcja to Human Interface Devices (HID), dzięki której będzie można skorzystać z zewnętrznych urządzeń do obsługi systemu. Takim urządzeniem może być myszka lub klawiatura. Z tą funkcją powiązana jest kolejna czyli HOGP, która wspomaga pracę HID.

Nie znalazłem wystarczających informacji ale podejrzewam, że ostatnia funkcja czyli Absolute Volume Control również działa we współpracy z funkcją HID.

Z pewnością to nie wszystkie nowości jakie zobaczymy w aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 2. Niestety nie wiadomo dokładnie kiedy aktualizacja zostanie udostępniona ale na pewno stanie się to przed udostępnieniem kolejnej aktualizacji czyli systemu Windows Phone 10.

Źródło: Softpedia