Microsoft przygotowuje aktualizację Update 2 dla systemu Windows Phone 8.1

Microsoft pracuje nad drugą aktualizacją, którą powinniśmy zobaczyć w niedługim czasie. Obecnie rozpoczęło się rozsyłanie aktualizacji Lumia Denim czyli systemu Windows Phone 8.1 Update 1 z dodatkowymi ulepszeniami dla aparatów fotograficznych w telefonach Lumia 830, 930 oraz 1520. Druga aktualizacja czyli Windows Phone 8.1 Update 2 ma zadebiutować w przyszłym roku przed udostępnieniem aktualizacji Windows Phone 10.

Windows Phone 8.1 Update 2 wprowadzi przede wszystkim nowości w zakresie funkcji Bluetooth Stack. Wśród nowych funkcji zobaczymy MAP, HID1.1, HOGP oraz Absolute Volume Control.

Pierwsza funkcja to Message Access Protocol (MAP), która pozwala na połączenie zewnętrznych urządzeń do telefonu w celu pobierania informacji. Z pewnością funkcja będzie wykorzystywana przy dalszym rozwoju opaski Microsoft Band oraz kolejnych akcesoriów.

Druga funkcja to Human Interface Devices (HID), dzięki której będzie można skorzystać z zewnętrznych urządzeń do obsługi systemu. Takim urządzeniem może być myszka lub klawiatura. Z tą funkcją powiązana jest kolejna czyli HOGP, która wspomaga pracę HID.

Nie znalazłem wystarczających informacji ale podejrzewam, że ostatnia funkcja czyli Absolute Volume Control również działa we współpracy z funkcją HID.

Z pewnością to nie wszystkie nowości jakie zobaczymy w aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 2. Niestety nie wiadomo dokładnie kiedy aktualizacja zostanie udostępniona ale na pewno stanie się to przed udostępnieniem kolejnej aktualizacji czyli systemu Windows Phone 10.

Źródło: Softpedia

 • konrad

  Zauważyłem odświeżone menu mowa. Może zaczną trochę je rozwijać zanim Cortanę zrobią na nasz język 😉

  • _ _

   Problemu nie ma jak ktoś umie angielski.. Sam mam Cortanę ale nie korzystam z tego na codzień.. Nie ma z nią nic rewelacyjnego.

   • Nie tylko znajomość angielskiego jest potrzebna, trzeba mieć też odpowiedni akcent, a jak ktoś w życiu nie był w stanach to ciężko mu się nauczyć wymawiać z ich akcentem. Tym bardziej, że w polskich szkołach, w ogóle nie zwraca się na to uwagi, a jeśli już będzie jakiś wyjątek, to kładzie się nacisk na akcent brytyjski, a z tego co mi wiadomo, Cortana jest stworzona na akcent Amerykański. Oczywiście, nie mówię, że jest to niemożliwe, ale jednak bardzo trudne do nauczenia w naszych warunkach.

    • _ _

     Cortana ma jakiś ficzer dotyczący obcokrajowców, już nie pamiętam. W każdym bądź razie mnie rozumie z małymi wyjątkami. W stanach nigdy nie byłem.

     • Jednych będzie rozumieć, innych nie. Może akurat masz wymowę podobną do amerykańskiej. Ja natomiast miałem problemy nawet przy teoretycznie prostych zdaniach czy słowach, a nie mogę powiedzieć, żebym mówił jakoś niezrozumiale, bo mam trochę znajomych zagranicą i oni mnie rozumieją bez problemu

 • GruSiaa

  dobry ten update, musze sobie dokupić myszke do telefonu :))

 • nylu

  Dziwi mnie sytuacja ze kilka dni przed swietami nie mozna kupic lumi 735 w Irlandi nawet jesli dzisiaj zamowie online to

  telefon dostane po swietach ,powiedzial mi pan ze niema na magazynie,,czy tak sie dobrze sprzedaja czy poprostu malo zamawiaja bo nie ida bo kilka dni temu w sklepie mojego operatora byly dostepne ale dopiero dzisiaj sie zdecydowalem na L735,ciekawy jestem jaka jest sytuacja w Polsce z Lumia 735

  • Z moich obserwacji wynika, że modele sprzedawane u operatorów, nie są „łatwo” dostępne na wolnym rynku i odwrotnie, jeżeli występują w dwóch wersjach – Dual Sim i LTE. Stąd w T-Mobile czy Orange L735 jest, za to L730 nie ma w ofercie. W sklepach za to można bez kłopotu kupić L730 a L735 w paru internetowych. Może to jakaś „umowa” między Handlem a Microsoft.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Fajnie by było, gdyby PfD dali jeszcze w tym roku 😀

 • Michau

  Są jakieś inne opaski / smartwatche wspolpracujace z WP oprocz microsoft banda i które są dostępne w Polsce ?

 • W wersji PfD zapewne będzie można pobrać tę aktualizację w styczniu, najpóźniej w lutym. Normalna wersja do telefonów trafi koło czerwca-lipca. W10 będzie sprzedawany w nowych telefonach pewnie około września-października, a na modele obecnie pracujące na WP8.1 trafi listopad-grudzień. Po obserwacjach cyklów aktualizacji Microsoftu, będę zaskoczony, jeśli będzie to wyglądać inaczej

 • Piotr Negatyw

  Aktualizacja która teraz wchodzi była zapowiedziana w lipcu a więc mniej więcej do maja można się będzie podniecać tą o której piszecie dzisiaj. Czy oni w ogóle zaczęli ją tworzyć? Czy dział marketingu ją stworzył na papierze a robić zaczną jak dział marketingu stworzy datę premiery kolejnego androidkillera.