Microsoft przez przypadek podał datę udostępnienia aktualizacji Anniversary Update

Dzisiaj na swoim blogu Microsoft udostępnił prawdopodobnie przez przypadek nowy wpis, w którym poinformował o dacie udostępnienia aktualizacji Anniversary Update, która wśród testerów systemu Windows 10 Mobile i PC znana jest jako Redstone 1. Niestety wpis został szybko usunięty ale poznaliśmy prawdopodobną datę udostępnienia aktualizacji.

Tytuł usuniętego wpisu nosił nazwę Microsoft announces Windows 10 anniversary update available Aug. 2 a to oznacza, że aktualizacja najprawdopodobniej rozpocznie się 2 sierpnia. Nie wiadomo dlaczego wpis został usunięty. Być może data nie została jeszcze zatwierdzona a wpis pojawił się jedynie przez przypadek.

Microsoft nadał aktualizacji Anniversary Update numer 1607 (gdzie 16 to rok a 07 to miesiąc) a to oznacza, że aktualizacja była planowana na lipiec tego roku. Jeżeli data z dzisiejszego wpisu Microsoft potwierdzi się to udostępnianie nowej wersji systemu rozpocznie się na początku sierpnia.

Niestety nie wiadomo czy w tym samym momencie zostanie wypuszczona aktualizacja dla telefonów oraz komputerów czy, podobnie jak w przypadku poprzedniej aktualizacji Windows 10, będziemy musieli poczekać nieco dłużej aż nasze telefony będziemy mogli zaktualizować do nowszej wersji systemu.

Źródło: Windows Central