Microsoft prezenuje akcesorium Microsoft Band oraz usługę Microsoft Health

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych ruszyła sprzedaż akcesorium Microsoft Band. Jest to opaska na rękę, która posiada wbudowane czujniki, dzięki którym może śledzić nasz puls, ilość kroków czy ogólną aktywność. Wraz z opaską Microsoft uruchomił usługę Microsoft Health, która ma wspierać zbieranie danych oraz ich przetwarzanie. Dodatkowo pojawiła się dedykowana aplikacja o tej samej nazwie dla telefonów z systemem Windows Phone, Android oraz iOS.

Opaska Microsoft Band

Opaska Microsoft Band posiada aż 10 czujników, które pozwolą na śledzenie naszej codziennej aktywności poprzez mierzenie naszego pulsu czy ilości wykonanych kroków. Ponadto niektóre z czujników dają również możliwość pomiaru ekspozycji na promieniowanie UV czy mierzenie stresu na podstawie reakcji skóry. Pełne naładowanie baterii pozwoli na 48 godzin nieprzerwanej pracy. Opaskę możemy nosić zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

Usługa Microsoft Health nie tylko zbiera dane z opaski Microsoft Band ale również jest dostępna jako aplikacja dla telefonów z systemem Windows Phone, Android oraz iOS. Aplikacja pozwoli na lepszą personalizację opaski, poinformuje nas o nowych powiadomieniach a dodatkowo jest zintegrowana z asystentem głosowym Cortana. Więcej informacji o usłudze znajdziecie na stronie Microsoft.

Niestety na tę chwilę opaska jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i można ją kupić jedynie w Sklepie Microsoft w cenie 199$. Nie wiadomo kiedy akcesorium Microsoft Band będzie dostępne na innych rynkach. Czy kupilibyście opaskę gdyby była dostępna w Polsce?

Pobierz Microsoft Health dla Windows Phone 8.1

sklep Windows PhoneKod QR
 • niezadowolony

  Wygląda ciekawie, zobaczymy jaką cenę dadzą na polskim rynku 🙂

  • Ziggy

   999 zł jak nic 🙂 najpierw zmienią 200 $ na 200 € i dołożą jeszcze coś 😉

 • Jakub Piesik

  A jak wygląda sprowadzenie takiego gadzetu do polski? Pewnie nie wysyłają?

 • Względem Samsung Gear Fit, ta opaska prezentuje się lepiej, przynajmniej na reklamie. Chociaż, ja akurat nie jestem zwolennikiem tego typu gadgetów, co najwyżej dla ludzi uprawiających sport, ale na pewno nie do noszenia cały dzień. Mnie bardziej ciekawi co to za telefony były w reklamie i jaka to wersja WP, bo wygląd miała trochę inny jak to do czego jestem przyzwyczajony

 • fajna sprawa, szczególnie dla osób mających problemy z ciśnieniem, pytanie tylko gdzie te dane trafiają i czy przypadkiem MS nie stworzy sobie nowej zakładki „stan zdrowia użytkownika X”

 • a cena to pewnie 200$ + VAT + marża czyli jakieś 999 zł właśnie jeśli nie więcej

 • Mirek

  Płacąc 200 dolców za gadżet,którego przeciętny człowiek nie potrzebuje,to spora przesada.Opaska miałaby większy sens,gdyby się łączyła z telefonem i słuchawką BT,przy rosnących gabarytach telefonów.

 • michalR

  jakby mial funkcjonalnosc iwatcha to bylby strzal w dziesiatke a tak to w zasadzie produkt dedykowany dla waskiej grupy odbiorcow.

  edit: ale ma powiadomienia i chyba poczte albo smsy wiec to troche poszerza grupe odbiorcow 😉

  • Serio uważasz zegarek Apple za jakiś wzór? Poza tym jest to trochę inny produkt, Apple będzie mieć zegarek, to jest opaska, bardziej można to porównać do Gear Fit od Samsunga. Sprzedaż tego koreańskiego akcesorium stoi na naprawdę dobrym poziomie, a z początku kosztował koło 1000zł, więc wcale to nie jest przesadzona cena. Zważywszy, że opaska Microsoftu jest chyba jednak lepszym produktem, można przypuszczać, że sprzedawać się będzie również dobrze. Dodatkowym plusem jest (jak można przypuszczać) możliwość współpracy z telefonami na Androidzie i iPhone-ami, a Gear Fit współpracuje tylko z wybranymi modelami Samsunga

   • michalR

    Specjalnie napisałem z małej litery, chodziło mi bardziej o pewien typ urządzenia niż konkretnie o urządzenie Apple.