Microsoft prezenuje akcesorium Microsoft Band oraz usługę Microsoft Health

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych ruszyła sprzedaż akcesorium Microsoft Band. Jest to opaska na rękę, która posiada wbudowane czujniki, dzięki którym może śledzić nasz puls, ilość kroków czy ogólną aktywność. Wraz z opaską Microsoft uruchomił usługę Microsoft Health, która ma wspierać zbieranie danych oraz ich przetwarzanie. Dodatkowo pojawiła się dedykowana aplikacja o tej samej nazwie dla telefonów z systemem Windows Phone, Android oraz iOS.

Opaska Microsoft Band

Opaska Microsoft Band posiada aż 10 czujników, które pozwolą na śledzenie naszej codziennej aktywności poprzez mierzenie naszego pulsu czy ilości wykonanych kroków. Ponadto niektóre z czujników dają również możliwość pomiaru ekspozycji na promieniowanie UV czy mierzenie stresu na podstawie reakcji skóry. Pełne naładowanie baterii pozwoli na 48 godzin nieprzerwanej pracy. Opaskę możemy nosić zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

Usługa Microsoft Health nie tylko zbiera dane z opaski Microsoft Band ale również jest dostępna jako aplikacja dla telefonów z systemem Windows Phone, Android oraz iOS. Aplikacja pozwoli na lepszą personalizację opaski, poinformuje nas o nowych powiadomieniach a dodatkowo jest zintegrowana z asystentem głosowym Cortana. Więcej informacji o usłudze znajdziecie na stronie Microsoft.

Niestety na tę chwilę opaska jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i można ją kupić jedynie w Sklepie Microsoft w cenie 199$. Nie wiadomo kiedy akcesorium Microsoft Band będzie dostępne na innych rynkach. Czy kupilibyście opaskę gdyby była dostępna w Polsce?

Pobierz Microsoft Health dla Windows Phone 8.1

sklep Windows PhoneKod QR