Microsoft prezentuje zegarek z Windows 10 IoT Core firmy Trekstor

Microsoft zaprezentował dzisiaj zegarek z systemem Windows 10 IoT Core przygotowany przez firmę Trekstor. Urządzenie zostało stworzone przede wszystkim dla rozwiązań biznesowych na rynku B2B. Opaska została wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 1.54″ i na tę chwilę nie posiada nazwy.

Urządzenie pojawi się w sprzedaży dopiero za jakiś czas, ale już teraz Microsoft udostępnił kilka szczegółów na jego temat. Przede wszystkim zegarek został wyposażony w system Windows 10 w wersji IoT Core, dzięki czemu będzie w stanie uruchamiać uniwersalne aplikacji UWP. Urządzenie jest bezpieczne i można nim w łatwy sposób zarządzać jak każdym innym urządzeniem z systemem Windows. Może również korzystać z takich usług jak Microsoft Azure Cloud oraz Microsoft Cognitive Services. Korporacja z Redmond podkreśla również, że Trekstor jest w stanie zastąpić telefon w wybranych sytuacjach:

  • Zarządzanie zapasami w handlu detalicznym.
  • Budowanie automatyzacji w branży hotelarskiej.
  • Automatyka przemysłowa w produkcji.
  • Opieka nad pacjentem w opiece zdrowotnej.
  • Kilka scenariuszy międzybranżowych, takich jak zarządzanie aktywami, zarządzanie flotą i inne.

Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 1.54″ i posiada funkcje Wi-Fi oraz Bluetooth. Ponadto Trekstor został wyposażony w szkło ochronne Gorilla Glass 3, dzięki czemu wyświetlacz przetrwa codzienne wyzwania.

Nie wiadomo czy pojawienie się tego typu urządzenia zwiastuje powstanie również konsumenckich odpowiedników, które z powodzeniem mogłyby zastąpić opaski Microsoft Band 1 oraz Microsoft Band 2. Czy według Was Microsoft zdecyduje się ponownie przygotować urządzenie z kategorii wearable dla zwykłych konsumentów?

Źródło: Microsoft via WindowsCentral