Microsoft prezentuje aktualizację Windows Phone 8.1 Update 1

Już w przyszłym tygodniu osoby, które uczestniczą w programie Preview for Developers będą mogły pobrać kolejną aktualizację systemu Windows Phone 8. Tym razem będzie to pierwsza aktualizacja Windows Phone 8.1 Update 1 zwana również jako Windows Phone 8.1 GDR1. Zobacz co nowego w zbliżającej się aktualizacji.

Windows Phone 8.1 - Żywe foldery

Pierwszą z nowości będzie możliwość tworzenia folderów na ekranie startowym. Microsoft nazywa je żywymi folderami ponieważ żywe kafelki aplikacji będą również pojawiać się w folderach, dzięki czemu użytkownicy nie przegapią aktualizacji i informacji pojawiających się na nich.

Wystarczy przesunąć kafelek na inny kafelek aby stworzyć folder. Aby zmienić nazwę, zaaranżować kafelki oraz rozmiar folderu wystarczy do niego wejść.

Windows Phone 8.1 - Xbox Music

Kolejną nowością będzie zaktualizowana aplikacja Xbox Music, która zostanie usprawniona w takich obszarach jak ładowanie list oraz ich przewijanie. Zostaną również przywrócone funkcje, których zabrakło w systemie Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Aplikacja będzie w dalszym ciągu aktualizowana co dwa tygodnie. W niedługim czasie pojawi się również opcja quickplay oraz wsparcie dla kącika dziecięcego. Niektóre z powyższych opcji są już dostępne w systemie Windows Phone 8.1 ale pozostałe zostaną dodane dopiero w opisywanej aktualizacji Update 1.

Windows Phone 8.1 - Kafelek Sklepu

W aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 1 pojawi się również ulepszony kafelek Sklepu, który będzie wyświetlał informacji o najnowszych aplikacjach i grach dostępnych w Sklepie Windows Phone. Po przypięciu kafelku do ekranu startowego otrzymamy najnowsze informacji ze sklepu co każde 6 godzin.

Windows Phone 8.1 - Wiadomości

Kolejną nowością jest dodanie możliwości zaznaczenia kilku wiadomości SMS do kasowania oraz przesyłania. Dzięki temu użytkownicy będą mogli znacznie łatwiej zarządzać wiadomościami SMS.

Windows Phone 8.1 - Kącik aplikacji

Dzięki kącikowi aplikacji będziemy mogli wybrać, które aplikacje będą wyświetlane w specjalnym, wydzielonym trybie (w stylu chronionego ekranu startowego). Funkcja ta przeznaczona jest przede wszystkim dla biznesu. Kącik aplikacji może być również użyty do uruchamiania telefonu i automatycznego włączenia wybranej aplikacji.

Microsoft również wprowadzi kolejne poprawki i usprawnienia w bezpieczeństwie platformy w tym w sieciach VPN. Ponadto aktualizacja wprowadzi obsługę języka chińskiego dla asystenta głosowego Cortana.

Aktualizacja będzie dostępna w przyszłym tygodniu dla osób, które przystąpiły do programu Preview for Developers. Jeżeli już jesteście zapisani to jedynie co musicie zrobić to poczekać na aktualizację. W przeciwnym wypadku zapraszam do tego artykułu.

Źródło: Windows Phone Blog