Microsoft: premiera Windows 10 Mobile w pierwszej połowie lutego

Dwa dni temu informowaliśmy Was o przeciekach ze strony francuskiego operatora Bouygues Telecom, według którego premiera nowej wersji systemu Windows Mobile dla starszych Lumii będzie miała miejsce nie wcześniej niż pod koniec lutego tego roku. Informacje te znajdują częściowe potwierdzenie w ujawnionej właśnie korespondencji wewnętrznej Microsoftu.

Evan Blass poinformował dzisiaj o mailu, jaki korporacja rozesłała do swoich partnerów. Wynika z niego, że aktualizacja systemu, przewidziana wstępnie na styczeń, została przełożona na następny miesiąc. Podstawową przyczyną tej decyzji jest nieukończenie czy też niedopracowanie systemu, który w stanie obecnym nie jest gotowy do udostępnienia na starsze wersje smartfonów z systemem WP 8.1.

Microsoft nie zamierza się śpieszyć. Windows 10 Mobile zostanie udostępniony jako aktualizacja w momencie, kiedy będzie się do tego nadawał i będzie „w pełni do tego gotowy”. Z podobnych powodów przesunięto kolejną aktualizację telefonów Lumia 950 / 950 XL. Nową datę aktualizacji systemu określono na I połowę lutego. Dodajmy: tego roku. Wtedy to nowy build zadebiutuje zarówno na starszych „słuchawkach”, jak i aktualnie dostępnych telefonach z W10M (w ramach „February service update”).

Informacja ta moim zdaniem to mimo wszystko dobra wiadomość. Microsoft nie planuje wypuszczenia na rynek niedopracowanej wersji systemu (co dodajmy, już raz zrobił wraz z premierą Lumii 950) z uwagi na dużą ilość głosów krytycznych w ramach programu Insider, tylko skupia się na naprawie zgłaszanych błędów. System zadebiutuje w najbliższym czasie (najpóźniej za 3-4 tygodnie) a nie, jak mogliśmy sądzić, w kwietniu czy czerwcu. Wszyscy posiadacze Lumii otrzymają najnowszą wersję oprogramowania, a nie któryś ze starszych buildów typu .29.

Pozostaje jedynie pytanie, dlaczego tak istotne informacje przekazywane są wewnętrznie partnerom Microsoftu, zamiast oficjalnie wszystkim użytkownikom systemu Windows Phone 8, wraz z krótkimi i jakże potrzebnymi przeprosinami? Jak widać polityka informacyjna nadal pozostawia wiele do życzenia i wymaga gruntownej zmiany.

Pozostaje tylko pytanie: czy nadal warto czekać i dać szansę Microsoftowi? Jakie jest Wasze zdanie?

Zapraszamy również do przeczytania artykułu: Czekać na oficjalną aktualizację Windows 10 Mobile czy skorzystać z Windows Insider?

Źródło: Evan Blass