Microsoft pracuje nad telefonami Lumia z procesorem Snapdragon 810

Snapdragon 810 to najnowszy procesor przygotowany przez firmę Qualcomm. Jak dowiadujemy się z informacji prasowej procesor ten pojawi się w kolejnych smartfonach Microsoft. To oznacza, że jeszcze w tym roku poznamy jeden albo nawet dwa nowe flagowce z rodziny Lumia.

Poniżej zamieszczam cytat z informacji prasowej, która pojawiła się na stronie producenta procesorów Qualcomm:

“Microsoft and Qualcomm’s long standing collaboration has allowed the two companies to offer compelling business, imaging, and entertainment experiences with Lumia smartphones running on Windows Phone,” said Juha Kokkonen, general manager for portfolio and product management at Microsoft. “We look forward to continuing this relationship to deliver best in class Lumia smartphones, powered by Qualcomm’s Snapdragon 810 processors, and offer an unprecedented combination of processing power, rich multimedia, high-performance graphics and wireless connectivity for our customers.”

Jaki telefon chcielibyście zobaczyć? Następcę fotograficznej Lumii 1020, odświeżoną wersję Lumii 930 czy może nową wersję phabletu Lumia 1520? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: Qualcomm

 • Łukasz

  Lumia 1030! <3

 • seba

  Nowa wersję L1520 choc na moja nie narzekam .

 • Lumia 935 z ekranem glance

 • michalR

  Ja bym chciał zobaczyć brak tych infantylnych pytań kończących każdy wątek

  • To jest po to aby zachęcić czytelników do dyskusji. Masz rację sporo portali w ten sposób kończy artykuły ale najwidoczniej się to sprawdza. Staram się nie zadawać tego typu pytań pod każdym artykułem 🙂

 • Dwa modele 9xx i 15xx, osobiście skłaniam się raczej ku mniejszym telefonom i dlatego wolę serię 9xx, ale w obecnych czasach wiele osób kupuje 5,5 cala itp. dlatego większy, mocny model tez jest potrzebny. Na następcę 1020 raczej nie ma co liczyć, a nawet jesli coś powstanie, to raczej specyfikacją będzie odbiegać od najmocniejszych telefonów, taka przyjęta jest ogólnoświatowa strategia. Każdy producent starający się zrobić telefon do zdjęć, nie pakuje do niego najmocniejszych podzespołów

 • MichalK

  W chwili obecnej moja Lumia 1020 daje radę, ale jeżeli pojawiła by się Lumia 1030 z Windows 10 to zastanowił bym się nad zmianą!

 • Jako posiadacza Lumii 1520 może mnie zadowolić tylko następca tego modelu 🙂

 • szatan

  Moje pytanie jest kompletnie nie na temat, ale jak usuwać dane aplikacji w Windows Phone 8.1?

 • Adam Fierek

  Lumia 1330 🙂

 • Krzysztof

  zdecydowanie Lumię fotograficzną. Mam teraz 1020 od roku i faktycznie można się pobawić fotografią i zadzwonić. Jeśli będzie potrafił się zamoczyć i spaść bez szwanku, uniesie śpiewająco obróbkę zdjęciową i po kilku miesiącach nie wymiecie go ze sklepów wraz z marnymi kilkoma akcesoriami jak teraz to się dzieje, to wchodzę w to! Ale ponieważ tak nie będzie, to mój następny będzie bez okienek niestety. Tym bardziej, że producenci nawigacji nic uparcie nie tworzą na ten system, a zakazu nie ma, a dla mnie to upierdliwość duża, bo z tym firmowym jakoś trafiam, ale Automapa to nie jest. Przykro mi.