Microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemu z dotykiem w Lumii 535

Sporo osób skarży się na dolegliwości związane z działaniem ekranu dotykowego w telefonie Microsoft Lumia 535. Microsoft udostępnił aktualizację oprogramowania, która dla polskich telefonów jest dostępna od 5 stycznia. Niestety jak się okazało nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni z działania dotyku po aktualizacji. Microsoft wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Jest nam przykro z powodu niedogodności jakie część z Was napotkała. Odkryliśmy, iż część ekranów dotykowych w telefonach Lumia 535 nie działa prawidłowo. Objawy, jakie można zaobserwować to między innymi:

 •  Problemy z przewijaniem ekranu w górę/dół oraz przesuwaniem go w prawo/lewo.
 • Przewijanie w górę/dół lub prawo/lewo może skutkować niezamierzonym uruchamianiem aplikacji bądź linków.
 • Funkcjonalność powiększania/pomniejszania może być utrudniona jeśli palce użytkownika znajdują się w odległości mniejszej niż 20 mm.
 • Pisanie, szczególnie szybkie, może skutkować błędami bądź pominiętymi znakami.
 • Ghost touch – jeśli telefon jest używany w miejscach o dużej wilgotności powietrza.
 • Jeśli palce użytkownika są mokre bądź na ekranie powstają kropelki pary wodnej (na przykład podczas wchodzenia do ciepłego pomieszczenia z zewnątrz, gdzie jest zimno) przyciski na ekranie dotykowym mogą aktywować się w sposób niezamierzony.

Aktualizacja OTA (Over-the-air) została opublikowana 23-go grudnia 2014 roku i rozwiązała ona większość problemów, jednak nie w przypadku wszystkich użytkowników.

Nasz zespół techniczny w Finlandii, jak również specjaliści w Stanach i Chinach, badają obecnie tę sprawę i jest ona objęta najwyższym priorytetem. W międzyczasie prosimy o skorzystanie z podanych rozwiązań, które mają na celu podniesienie komfortu z użytkowania telefonu.

Kiedy tylko nasi koledzy z zespołów technicznych znajdą przyczynę niewłaściwego zachowania telefonów, zostanie ona opublikowana i udzielimy dalszych wyjaśnień, czy jest to problem, którego źródło leży w oprogramowaniu i będzie rozwiązane za pomocą aktualizacji, czy też usterka techniczna wymagająca wizyty w punkcie serwisowym (ponieważ punkty Nokia Care nie posiadają jeszcze instrukcji jak rozwiązać ten problem wizyty w nich mogą okazać się bezcelowe).

Chcemy zapewnić, że Microsoft podchodzi do tej sprawy bardzo poważnie i nasze zespoły usilnie pracują nad rozwiązaniem, które usatysfakcjonuje naszych klientów. Na chwilę obecną możemy zasugerować tylko skorzystanie z podanych porad i najmocniej przeprosić za wszelkie niedogodności.

Źródło: Społeczność Microsoft Mobile

 • Hussek777

  A ja się denerwowalem ze kupując 630 nie bylo 535 jeszcze. Teraz sie cieszę 😀

  • Barasiowy

   Microsoft potwierdza, możliwość powrotu z Windows10 TP do WP 8.1
   Nokiapoweruser.com

 • I właśnie takimi drobnymi wpadkami microsoft traci na zaufaniu klientów. Jestem niezadowolony z telefonu.

  • CalyON

   Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie, M$ nie zostawia użytkownika z problemem jak np. Apple – twierdząc że jak nie ma zasięgu to źle trzymasz telefon, albo w wielu wydaniach na Androida gdzie zgłaszając taki problem, a w moich obu telefonach różnych marek ekran wariował, do serwisu R…sis dostajesz protokół „serwis nie stwierdził usterki, spadaj gościu”…

   • Zobaczymy czy rozwiążą problem 🙂 A w zasadzie telefon i tak idzie na sprzedaż.⌒.⌒ Mam swoja starą Nokie Lumie 🙂 A poza tym pomyliłeś wątki. Ja pisze o czymś innym a ty o czymś innym.

 • Grzesiek M.

  Mnie nic pierwsza aktualizacja nie dała :/. Zastanawiam się, czy nie wymienić aparatu na lumię 730 dual sim i oczywiście wpakować się w dodatkowe koszty. Z opinii przeczytanych na windows central faktycznie wygląda to na problem sprzętowy, który MS próbuje zamaskować poprawionym oprogramowaniem. To moja czwarta lumia i jestem chole*nie zawiedzony.

 • jubi11

  no i mnie ta zaraza dopadła czy macie w swojej 535 mozliwosc ustawienia kolorów i zmiany czułości dotyku bo u mnie tych funkcji jest brak 🙁