Microsoft pracuje nad nowymi funkcjami w systemie Windows 10 Mobile

W ostatnim czasie popularnym tematem wśród wszelkiej maści portali technologicznych jest rzekoma śmierć systemu Windows 10 Mobile. Jak się okazuje plotki o śmierci systemu są mocno przesadzone ponieważ Microsoft pracuje nad mobilną dziesiątką i jeszcze w tym roku planuje udostępnić nowe funkcje, które będą skierowane do klientów biznesowych.

Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Microsoft, ujawnił dzisiaj rąbek tajemnicy związany z systemem Windows 10 Mobile. Na pytanie użytkownika czy otrzymamy, podobnie jak komputery, system z rozgałęzienia Redstone 3, odpowiedział:

Co prawda nie otrzymaliśmy potwierdzenie czy telefony otrzymają rozgałęzienie Redstone 3, ale przynajmniej wiemy, że nowe rozgałęzienie Feature 2 nie ma nic wspólnego z rozgałęzieniem Redstone 2 (Creators Update).  Chwilę później Brandon ponownie odpowiedział na zapytanie użytkownika dotyczące nowych funkcji w mobilne dziesiątce:

Microsoft poinformował, że pracuje nad nowymi funkcjami, które pojawią się dla biznesowych użytkowników latem tego roku. Na tę chwilę nie wiadomo jakie to będą funkcje oraz czy zwykli konsumenci również będą mogli z nich skorzystać. Być może będą to nowe możliwości funkcji Continuum, które zostały zaprezentowane w zeszłym roku i dotyczyły możliwości pracy na kilku otwartych aplikacjach. Warto również zauważyć, że do testów najnowszego rozgałęzienia Feature 2 zostało dopuszczonych zaledwie kilka modeli więc opisywane nowości zostaną udostępnione jedynie niewielkiej grupie użytkowników. Na konkretną odpowiedź będziemy musieli jednak jeszcze zaczekać.