Microsoft pracuje nad nowym blokowaniem rozmów i wiadomości w Windows 10 Mobile

Użytkownicy systemu Windows 10 Mobile mają do dyspozycji wbudowaną aplikację Blokowanie i filtrowanie, dzięki której mogą blokować niechciane wiadomości oraz połączenia. Niestety aplikacja posiada dosyć ograniczone możliwości oraz nie zawsze funkcjonuje jak należy. Na szczęście Microsoft pracuje nad nowymi możliwościami blokowania.

Filtr ID

Nowa aplikacja, podobnie jak obecna, będzie w stanie blokować niechciane połączenia oraz wiadomości. Tym razem jednak będziemy mogli dodatkowo blokować bezpośrednio z poziomu ustawień. Obecna wersja umożliwia jedynie blokowanie z poziomu aplikacji Telefon oraz Wiadomości.

Dodatkowo informacje o zablokowanych numerach będą synchronizowane pomiędzy naszymi urządzeniami co oznacza, że raz wprowadzone informacje zostaną zapisane w chmurze.

Nie wiadomo kiedy zadebiutuje nowa aplikacja do blokowania numerów ale prawdopodobnie w pierwszej kolejności pojawi się dla użytkowników systemu Windows 10 Mobile zapisanych do szybkiego kręgu aktualizacji Windows Insider. Jak tylko nowa aplikacja będzie dostępna to niezwłocznie poinformujemy Was o tym fakcie.

Źródło: WindowsBlogItalia