Microsoft pracuje nad następcą opaski fitness Microsoft Band

W zeszłym tygodniu Microsoft oficjalnie potwierdził, że pracuje nad następcą opaski Microsoft Band. Dzięki opasce możemy mierzyć swoją codzienną aktywność oraz monitorować jakość naszego snu. Na tę chwilę nie wiadomo jak będzie wyglądać oraz jakie dodatkowe funkcje będzie posiadać ale istnieje duża szansa, że tym razem akcesorium trafi również do Polski.

Microsoft Band to zaawansowane urządzenie, które za pomocą specjalnych czujników jest w stanie zmierzyć nasze aktualne tętno oraz ruchy ręki, dzięki czemu jest w stanie wyliczyć spalone kalorie oraz wykonane kroki. Ponadto opaska zmierzy jakość naszego snu a nasze wyniki wyświetli na ekranie telefonu po włączeniu aplikacji Microsoft Health.

Pomimo tego, że Microsoft pracuje nad następcą opaski to mój egzemplarz w ciągu dwóch ostatnich miesięcy otrzymał aż trzy aktualizacje oprogramowania. Jeżeli jednak zastanawiacie się nad zakupem opaski to w obecnej chwili doradziłbym zaczekać na więcej informacji odnośnie Microsoft Band 2.

Z pewnością nowa wersja opaski będzie posiadać wszystkie funkcje oraz możliwości pierwszej wersji. Pytanie jednak brzmi czym nas zaskoczy Microsoft w następcy Microsoft Band? Czy będzie to inny kształt a tym samym większy ekran? A może wyższa rozdzielczość ekranu? A może doczekamy się znacznie bardziej rozbudowanych funkcji inteligentnego zegarka?

Sprzedaż obecnej opaski została ograniczona jedynie do Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Z pewnych względów Microsoft nie zdecydował się na rozszerzenie dostępności opaski dla pozostałych państw. Być może zbierał opinie od obecnych użytkowników i wszystkie zgłoszone uwagi, opinie oraz sugestie wprowadzi do następcy, który będzie gotowy do udostępnienia w globalnej sieci sprzedaży.

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z akcesorium Microsoft Band to zapraszam do obejrzenia mojej poniższej wideo recenzji oraz najobszerniej recenzji opaski w Polsce.

Źródło: Windows Central