Microsoft pracują nad uniwersalną aplikacją Skype dla Windows 10 (Mobile)

Dzisiaj Microsoft poinformował, że pracuje nad nową, uniwersalną aplikacją Skype dla systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. W pierwszej kolejności pojawi się wersja dla komputerów, która będzie dostępna dla uczestników programu Windows Insider. Co to oznacza dla użytkowników telefonów z systemem Windows 10 Mobile?

Skype UWP

Obecnie w telefonach z systemem Windows 10 Mobile usługi Skype zostały wbudowane w aplikację Wiadomości i Skype. Niestety nie wiadomo na tę chwilę czy Skype pozostanie zintegrowany w tej aplikacji czy zostanie usunięty a użytkownicy będą mogli korzystać z nowej, uniwersalnej aplikacji Skype. Być może Microsoft pozostawi możliwość korzystania ze Skype w aplikacji Wiadomości a użytkownik sam zdecyduje czy oprócz tego będzie potrzebował dodatkowej uniwersalnej aplikacji Skype.

Być może Microsoft podejmie decyzję na podstawie naszych opinii zarówno o wbudowanej aplikacji Wiadomości jak i nowej aplikacji Skype UWP. Wystarczają Wam obecne funkcje Skype dostępne we wbudowanej aplikacji Wiadomości czy wolelibyście w pełni uniwersalną aplikację Skype z dodatkowymi funkcjami?

Źródło: Windows Central

 • Krzysztof Łoziński

  Mogliby Facebook doprowadzić w końcu do porządku. Pojawiły się nowe lajki a w apce pewnie będą za rok

  • Adrian Stypiński

   Potwierdzam.

 • FigoiFago

  W pracy mam komputer z Windowsem 10 i służbową Lumię L735 z Windosem 10 Mobile. Na obu urządzeniach jestem zalogowany na tym samym koncie. Do komunikacji wewnątrz firmy używamy Skype’a. Co trzeba ustawić w telefonie żeby nowe odczytane w Skype na komputerze wiadomości nie pojawiały się jako nowe na telefonie? Chodzi o to, że na kafelku Wiadomości mam informacje o nowych powiadomieniach mimo tego, że wiadomości zostały odczytane na komputerze. Wygląda to na problem z synchronizacją pomiędzy urządzeniami.

 • Roger

  A tak gadali, że nie będzie uniwersalnego Skype… 🙂

  • DzieX

   Oby nie było. Pamiętajmy że jest Skype w wersji portable a Windows nie zamyka się tylko w 10tce.

 • Chomiq

  Niech się w końcu w tym MS zdecydują co chcą robić. Najpierw robią osobno, potem integrują, a potem znowu jednak wyskakują, że przeniosą to wszystko do osobnej aplikacji. Niech dadzą to tak jak było, osobna apka. Nie korzystam w ogóle ze skype’a a z tego co widzę, to w W10M ta cała integracja z wiadomościami zwiększa tylko zużycie baterii przez proces wiadomości+skype.