Microsoft potwierdza, że Surface Phone nie powstanie

Panos Panay, wiceprezes korporacyjny ds. urządzeń w Microsoft, w ostatnim wywiadzie dla portalu WIRED potwierdził, że firma nie posiada w planach stworzenia telefonu Surface Phone. Amerykanie od momentu zakończenia rozwoju systemu Windows 10 Mobile nigdy oficjalnie nie potwierdzili, że zamierzają powrócić na rynek smartfonów. Nazwa Surface Phone to jedynie wymysł użytkowników, którzy wierzyli, że Microsoft wewnętrznie rozwija nowy telefon z segmentu premium.

Panos potwierdził to, co wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Firma nie zamierza stworzyć nowego telefonu, a tym bardziej nie zamierza rywalizować z obecnymi producentami smartfonów. Z wywiadu dowiadujemy się jednak, że Microsoft stworzy urządzenia w nowych formach. Być może kluczem do odpowiedzi jakie będą to urządzenia jest projekt Andromeda, który jest rozwijany od dłuższego czasu przez Amerykanów.

Czy takbędą wyglądać nowe, mobilne urządzenia Microsoft?

Andromeda, według dotychczasowych nieoficjalnych informacji, to urządzenie z dwoma składanymi wyświetlaczami wyposażone w procesor ARM, obsługę połączeń telefonicznych i system Windows 10. Innymi słowy będzie to hybryda telefonu i tabletu zamknięta w składanej obudowie. W ten sposób Microsoft zamierza stworzyć nową kategorię sprzętu, która ma uzupełniać a nie zastępować obecne telefony czy tablety.  Ostatnie przecieki sugerują, że premiera Andromedy, po wewnętrznej weryfikacji, została przesunięta z tego roku na koniec przyszłego. Przez ten czas projekt może ewoluować lub zostać całkowicie anulowany.

Andromeda ma posiadać dwa wyświetlacze, procesor ARM i system Windows 10

Panos daje jasno do zrozumienia, że w najbliższej przyszłości nie zobaczymy nowego telefonu z logo Microsoft na obudowie. Surface Phone nie powstanie, ale nowe, hybrydowe urządzenia z możliwościami telefonu, tabletu i komputera mają spore szanse na przyszłoroczny debiut.

Źródło: WIRED, grafika David Breyer