Microsoft potwierdza – nowe flagowce, wsparcie dla Windows Phone oraz sektor biznesowy

Microsoft podczas konferencji Build Tour w Londynie po raz kolejny potwierdził, że pracuje nad nowymi telefonami oraz nie zamierza porzucić obecnych smartfonów z systemem Windows Phone. Nowa strategia, przyjęta przez Microsoft już jakiś czas temu, której głównym założeniem jest udostępnianie urządzeń i rozwiązań dla sektora biznesowego, pozostaje niezmienna.

Kevin Gallo, Corporate VP of Windows, był kilkukrotnie zapytywany o dalsze losy telefonów z logo Microsoft oraz o nową strategię. Poniżej trzy najważniejsze jego wypowiedzi, które powinny rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości.

[numblock num=”1″ style=”3″]Nowe flagowce[/numblock]

Microsoft nie potwierdził marki jaką otrzymają nowe telefony jednak będą one tak samo innowacyjne i dopracowane technologicznie jak urządzenia sprzedawane obecnie pod marką Surface.

[quote style=”1″ author=”Kevin Gallo”]We’re really aligned to what we’ve done on the Windows desktop which is we’ll lead with some high end and category innovation like we’ve done with Surface, and OEMs will go and build the breadth of the catalog.[/quote]

Zmierzamy w tym samym kierunku, w którym postąpiliśmy w przypadku systemu Windows na komputerach, który prowadzi do stworzenia topowych i innowacyjnych urządzeń na podobieństwo tego co stworzyliśmy w przypadku urządzeń Surface a nasi partnerzy OEM podążą tą samą ścieżką tworząc szerokie portfolio urządzeń.

[numblock num=”2″ style=”3″]Wsparcie dla Windows Phone[/numblock]

Microsoft pomimo zmiany strategii i przejścia wyłącznie do sektora biznesowego nie zamierza porzucić telefonów z systemem Windows Phone.

[quote style=”1″ author=”Kevin Gallo”]Windows Phone is fully supported. We’re fully behind it. We’re not abandoning the phone. There’s really no change in what our direction or strategy is with respect to releasing the Windows Phone software.[/quote]

Windows Phone posiada pełne wsparcie. Potwierdzamy to w pełni. Nie porzucamy telefonów. Nic się nie zmienia w naszej strategii włączając w to dalsze aktualizacje dla telefonów Windows Phone.

[numblock num=”3″ style=”3″]Przede wszystkim sektor biznesowy[/numblock]

Microsoft już jakiś czas temu potwierdził, że jego głównym zainteresowaniem będzie sektor biznesowy. Teraz otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie.

[quote style=”1″ author=”Kevin Gallo”]The company will focus primarily on the Enterprise segment. Nokia’s strategy of pushing out low-end consumer devices was never going to make any money, and the business segment is Microsoft’s core strength.[/quote]

Microsoft skupi się przede wszystkim na sektorze biznesowym. Strategia firmy Nokia polegająca na produkcji budżetowych telefonów nigdy nie przyniosłaby profitów i prawdziwy rdzeniem siły Microsoft jest właśnie sektor biznesowy.

 

Pierwsze efekty nowej strategii oraz współpracy z producentami sprzętu już możemy obejrzeć. Jest nim doskonały smartfon HP Elite x3, który posiada obecnie najlepsze rozwiązania biznesowe jak również najlepsze parametry techniczne wśród telefonów z systemem Windows (za wyjątkiem aparatu, który w przypadku urządzeń kierowanych do sektora biznesowego jest jedynie dodatkiem).

HP Elite x3 w Polsce

Ja już nie mogę się doczekać nowych, flagowych telefonów Microsoft ponieważ z całą pewnością będą to urządzenia, które swoimi specyfikacjami oraz rozwiązaniami biznesowymi podniosą jeszcze wyżej poprzeczkę niż wspomniany wcześniej telefon marki HP. Podejrzewam również, że Microsoft nie zrezygnuje z dotychczasowych osiągnieć w dziedzinie fotografii mobilnej a to oznacza, że w nowych telefonach pojawią się lepsze aparaty niż w obecnych flagowcach Lumia.

Ponadto warto wspomnieć, że Microsoft już jakiś czas temu wspomniał, że Polska będzie jednym z rynków, na który zamierza dostarczać swoje urządzenia. Możemy zatem spać spokojnie.

Źródło: The Register via MSPoweruser