Microsoft potwierdza – Lumia Denim dla wszystkich na początku 2015

Dzisiaj otrzymałem wiadomość od pracownika Microsoftu, w której poinformował mnie o zbliżającej się dostępności aktualizacji Lumia Denim. Niestety będziemy musieli zaczekać do początku przyszłego roku aby cieszyć się nowościami, jakie znajdują się w najnowszej wersji oprogramowania. Jest to zgodne z tym, co mogliśmy przeczytać ostatnio w oświadczeniu angielskiego operatora sieci komórkowej O2.

[quote style=”1″ author=”Microsoft”]Aktualizacja Lumia Denim jest już testowana w wybranych krajach, wyprzedzając oficjalną premierę nowego systemu, która, zgodnie z planem, będzie miała miejsce przed końcem roku. Aktualizacja powinna być dostępna dla wszystkich smartfonów Lumia z systemem Windows Phone 8.1 na początku 2015 r., po zatwierdzeniu przez operatorów.[/quote]

Z powyższego komunikatu wynika, że niektóre telefony Lumia prawdopodobnie otrzymają aktualizację wcześniej czyli jeszcze w tym roku a na początku 2015 roku Lumia Denim będzie dostępna już dla wszystkich smartfonów.

Dystrybucja oprogramowania Lumia Cyan w Polsce trwała dwa miesiące. To oznacza, że aktualizacja Lumia Denim powinna się rozpocząć w najbliższych dniach aby na początku przyszłego roku wszystkie telefony posiadały możliwość pobrania najnowszego oprogramowania.

Oprogramowanie Lumia Denim jest fabrycznie dostępne w telefonach Lumia 730 Dual SIM, Lumia 735 oraz Lumia 830. Do tej pory aktualizację Windows Phone 8.1 Update 1 otrzymała jedynie Lumia 930 jednak bez oprogramowania Lumia Denim.

[label style=”1″]Aktualizacja[/label]

Niestety otrzymałem potwierdzenie, że aktualizację będziemy mogli pobrać dopiero na początku przyszłego roku.

 • marcinr

  Czy Lumia 735 również dostanie aktualizację? Co prawda posiada już aktualizację Denim, ale w ostatnich tygodniach pojawiły się nowsze bulidy z dodatkowymi opcjami, których w obecnym wydaniu Lumia 735 nie posiada.

  • Podejrzewam, że pozostałe telefony wraz z oprogramowaniem Lumia Denim otrzymają system jaki obecnie posiadasz w swojej Lumii. Najnowsze wersje są dopiero testowane w programie Preview for Developers.

   • marcinr

    Rozumiem. Nie wiedziałem, że okres między pojawieniem się funkcji w PfD a w wersji konsumenckiej jest całkiem długi. A pytałem, ponieważ z tego co wiem nie ma na Lumię 735 ROMu CV PL, są tylko brandowane (sam mam z Play), jest w nich trochę błędów i liczyłem, że aktualizacja to naprawi.

    • Nie jest wykluczone, że pojawi się aktualizacja, które wyeliminuje obecne błędy ale według mnie oprócz poprawek błędów nie pojawią się nowości z ostatnich wersji PfD.

     • MiXen

      Tu akurat się wypowiem, że na pewno L735 nie dostanie teraz aktualizacji, tylko wszystko zostanie skompensowane w 8.1 gdr2. Może też tak być jak było przy Cyan, że np. L635 ma nowszy soft niż starsze telefony zaktualizowane do wp 8.1.

 • FigoiFago

  Idzie im to jak krew z nosa.

 • Ciekawe jak tym razem będzie z użytkownikami z programu PfD, czy znów będą musieli czekać kilka miesięcy na aktualizację

  • Jeżeli po aktualizacji oprogramowania w systemie PfD nie pojawią się poważne błędy to aktualizacja nie zostanie wstrzymana i nie trzeba będzie czekać kilka miesięcy.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Czyli przez NCS jeszcze w tym roku jak dobrze pójdzie 😀

 • Jakub MaG

  A kiedy moja lumia 925 dostanie aktualizację?

  • Aktualizacja rozpocznie się na początku przyszłego roku. Jeżeli posiadasz telefon pochodzący od operatora sieci komórkowej to aktualizacji może być dostępna w późniejszym terminie. Na portalu będę informował na bieżąco o dostępności aktualizacji dla kolejnych wariantów telefonów.

   • MiXen

    Bzdura, CVki zwykle dostają soft później niż telefony brandowane.

    • Historycznie różnie to wyglądało. W przypadku Cyan w większości przypadków CV PL dostały na końcu ale we wcześniejszych aktualizacjach różnie było. Zobaczymy jak będzie tym razem.

     • MiXen

      Wogóle ja się zastanawiam, skąd taka obsuwa, ponieważ wszystkie telefony z WP8 miały dostać denim do końca Q4 2014.

 • Michał!!!!!! Czy to błąd, czy przesunęli Mikołaja na dziś? Mam L1320 8.1 CV z najnowszymi update PfD aaaleee PfD wyłączone.

 • Kuba Maxymilian

  Michał!Kupiłem niedawno lumie 925 z lumia cyan. Dziś przyszła mi aktualizacja do lumi Denim!!!Czy to błąd?

  • Jesteś pewny, że to Lumia Denim? Jaką masz wersję oprogramowanie i ile zajmowała aktualizacja. Według ostatnich informacji aktualizacja Denim pojawi się dopiero na początku przyszłego roku.