Microsoft potwierdza – Lumia Denim dla wszystkich na początku 2015

Dzisiaj otrzymałem wiadomość od pracownika Microsoftu, w której poinformował mnie o zbliżającej się dostępności aktualizacji Lumia Denim. Niestety będziemy musieli zaczekać do początku przyszłego roku aby cieszyć się nowościami, jakie znajdują się w najnowszej wersji oprogramowania. Jest to zgodne z tym, co mogliśmy przeczytać ostatnio w oświadczeniu angielskiego operatora sieci komórkowej O2.

[quote style=”1″ author=”Microsoft”]Aktualizacja Lumia Denim jest już testowana w wybranych krajach, wyprzedzając oficjalną premierę nowego systemu, która, zgodnie z planem, będzie miała miejsce przed końcem roku. Aktualizacja powinna być dostępna dla wszystkich smartfonów Lumia z systemem Windows Phone 8.1 na początku 2015 r., po zatwierdzeniu przez operatorów.[/quote]

Z powyższego komunikatu wynika, że niektóre telefony Lumia prawdopodobnie otrzymają aktualizację wcześniej czyli jeszcze w tym roku a na początku 2015 roku Lumia Denim będzie dostępna już dla wszystkich smartfonów.

Dystrybucja oprogramowania Lumia Cyan w Polsce trwała dwa miesiące. To oznacza, że aktualizacja Lumia Denim powinna się rozpocząć w najbliższych dniach aby na początku przyszłego roku wszystkie telefony posiadały możliwość pobrania najnowszego oprogramowania.

Oprogramowanie Lumia Denim jest fabrycznie dostępne w telefonach Lumia 730 Dual SIM, Lumia 735 oraz Lumia 830. Do tej pory aktualizację Windows Phone 8.1 Update 1 otrzymała jedynie Lumia 930 jednak bez oprogramowania Lumia Denim.

[label style=”1″]Aktualizacja[/label]

Niestety otrzymałem potwierdzenie, że aktualizację będziemy mogli pobrać dopiero na początku przyszłego roku.