Microsoft ponownie otwiera krąg Skip Ahead

Dwa tygodnie temu, wraz z publikacją buildu 17713, Microsoft zresetował krąg aktualizacji o nazwie Skip Ahead. Krąg ten dotyczy kolejnej wersji systemu, która pojawi się dopiero w przyszłym roku i obejmuje najmniej stabilne wydania systemu.

Osoby, które były w nim zapisane zostały automatycznie przeniesione do Fast. Wszystko po to, by uniknąć sytuacji, w której ktoś nieświadomie otrzymałby do testowania nowy, mocno niestabilny build RS6. Na szczęście dzisiaj krąg Skip Ahead został ponownie otwarty.

Warto przy tym wspomnieć, że podobnie jak rok temu, obecne testy również przeznaczone są dla limitowej liczby osób. Jeżeli zamiast kolejnych wersji RS5 chcecie przetestować wczesne buildy RS6 (a raczej 19H1) to musicie się śpieszyć. Po zapełnieniu bliżej nieznanej puli testerów nabór zostanie wstrzymany.

Warto dodać, że w wykazie Buildfeed pojawiły się już pierwsze kompilacje testowe nowego systemu o numeracji 18202. Wersja systemu Windows w końcu przeskoczyła numerację 17xxx.

Krąg Skip Ahead obejmuje mocno niestabilne buildy. Pytanie tylko czy może być gorzej od obecnych wersji Fast, które mimo zbliżającej się premiery prezentują coraz gorszą jakość? Od dwóch ostatnich kompilacji nie działa wybieranie w bocznych menu, kolejna wersja dodatkowo popsuła ochronę antywirusową. Jeżeli ktoś jest w Fast to moim zdaniem nic nie straci. Zapraszamy więc do kolejnych testów. Pytanie co przyniosą nowe buildy RS6? Być może na początek dopracowane zakładki Sets, które usunięto z bieżących kompilacji testowych.