Microsoft podaje minimalne wymagania sprzętowe do obsługi Windows 10 dla telefonów

Microsoft na konferencji WinHEC w Shenzhen ujawnił informacje dotyczące minimalnych wymagań sprzętowych do pomyślnego uruchomienia i funkcjonowania systemu Windows 10 na telefonach komórkowych. Przy okazji zostały również udostępnione informacje odnośnie wymagań systemu Windows 10 dla komputerów stacjonarnych.

Minimalne wymagania sprzętowe dla Windows 10 dla telefonów

Minimalna ilość pamięci RAM wynosi 512MB czyli tyle samo co w przypadku systemu Windows Phone 8.1. Minimalny rozmiar pamięci wewnętrznej to 4GB jednak w urządzeniach z taką ilością konieczne będzie zastosowanie karty pamięci aby możliwa była aktualizacja systemu do nowszych wersji.

Windows 10 dla telefonów będzie obsługiwał wyświetlacze o przekątnej od 3 aż do 7,99 cala. Ponadto w nowym systemie będą obsługiwane wyższe rozdzielczości aż do 2560×2048. W tym wypadku urządzenie będzie musiało posiadać aż 4GB wbudowanej pamięci RAM.

W prezentacji Microsoft podał również informację o obsłudze nowych procesorów takich jak Snapdragon 810, które będzie oferował aż osiem rdzeni i będzie współpracował z procesorem graficznym Adreno 430.

Źródło: Microsoft

 • michalR

  mogliby puścić w końcu nowego builda Technical Preview bo na obecnym tak sobie średnio da się pracować 😉

  • Konrad Uroda-Darłak

   Podobno jeszcze w tym tygodniu, choć szczerze w to wątpię xP

   • michalR

    Nigdzie nie widziałem takiej plotki, jedynie że ma coś być w marcu. Tyle że nie na pewno

    • Konrad Uroda-Darłak

     No i puścili, ale na desktopy 😀

 • Podobno, przy okazji, MS zapowiedział premierę W10 na lato tego roku (aktualizacja na komputerach z W7,8,8.1 już w czerwcu). Trochę szybciej niż się spodziewałem. Teraz muszą przyspieszyć prace nad nowym systemem. O ile wersja na komputery w TP wniosła już dość sporo i wymaga w zasadzie tylko usunięcia błędów i udoskonalenia pakietów językowych, o tyle wersja na telefony, nie dość, że dostępna tylko na kilka modeli, to nie wniosła jeszcze nic nadzwyczajnego. Liczę, że w najbliższym czasie pojawi się wersja na inne telefony (już ponad miesiąc trzeba na to czekać), a przy okazji dodająca nowe funkcje.
  Jest też nadzieja, ze wraz z premierą systemu, pojawi się jakiś nowy flagowiec

  • Daniel Orzanowski

   9 miesiecy i jak w10 nie było tak ni ma 😀

   • To żeś znalazł świeży komentarz ?

 • Krall

  Hm, pod te wymagania kwalifikuje się mój Mozart z WP7, przejdzie czy nie bardzo? 😛

  • Gdyby nie WP7 to pewnie by się załapał 🙂

  • Da mian

   od wp8 pewnie do wp10 potrzebny jest przynajmniej dwurdzeniowy procesor :p