Microsoft podaje minimalne wymagania sprzętowe do obsługi Windows 10 dla telefonów

Microsoft na konferencji WinHEC w Shenzhen ujawnił informacje dotyczące minimalnych wymagań sprzętowych do pomyślnego uruchomienia i funkcjonowania systemu Windows 10 na telefonach komórkowych. Przy okazji zostały również udostępnione informacje odnośnie wymagań systemu Windows 10 dla komputerów stacjonarnych.

Minimalne wymagania sprzętowe dla Windows 10 dla telefonów

Minimalna ilość pamięci RAM wynosi 512MB czyli tyle samo co w przypadku systemu Windows Phone 8.1. Minimalny rozmiar pamięci wewnętrznej to 4GB jednak w urządzeniach z taką ilością konieczne będzie zastosowanie karty pamięci aby możliwa była aktualizacja systemu do nowszych wersji.

Windows 10 dla telefonów będzie obsługiwał wyświetlacze o przekątnej od 3 aż do 7,99 cala. Ponadto w nowym systemie będą obsługiwane wyższe rozdzielczości aż do 2560×2048. W tym wypadku urządzenie będzie musiało posiadać aż 4GB wbudowanej pamięci RAM.

W prezentacji Microsoft podał również informację o obsłudze nowych procesorów takich jak Snapdragon 810, które będzie oferował aż osiem rdzeni i będzie współpracował z procesorem graficznym Adreno 430.

Źródło: Microsoft