Microsoft po raz kolejny aktualizuje Skype dla systemu Android

W zasadzie tytuł mówi sam za siebie. Microsoft dwoi się i troi by zatrzeć złe wrażenie po czerwcowej premierze nowej wersji aplikacji Skype. Praktycznie co dwa tygodnie pojawiają się nowe aktualizacji, poprawki i funkcjonalności. Jak widać czasami da się reagować na głos użytkowników i dokonywać zmian w oparciu o zgłaszane protesty i krzyki, widać też który system jest traktowany priorytetowo. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną porcję poprawek.

Co nowego zobaczymy w wersji 8.4.0.53426? Od razu rzuca się w oczy szybsze otwieranie i wznawianie aplikacji. Jest lepiej, ale nadal zbyt długo. Przy pierwszym uruchomieniu zobaczymy też krótkie podpowiedzi do poszczególnych elementów interfejsu. Widocznie większość osób gubiła się w nadmiarze możliwości, a część opcji była zbyt sprytnie ukryta. Wprowadzono daty na czacie oraz opisy i prezentację aktualnego statusu („napisz co u Ciebie słychać”). Trwa więc kontrrewolucja – zbytnie uproszczenia są zastępowane tym co było, działało i sprawdzało się od lat. Nadal część rzeczy wymaga poprawek – na małych ekranach (czytaj: 5.2 cala) nazwiska rozmówców w okienku czatu są zbyt duże i po prostu się nie mieszczą. Na większych ekranach tego nie widać.

skype

Oficjalna lista zmian obejmuje:

  • Opisy – wyrażaj siebie
  • Daty na czacie – sprawdzaj, kiedy wiadomości zostaną wysłane
  • Poprawione logowanie – łatwiejsze ponowne logowanie się do aplikacji
  • Ogólne ulepszenia płynności działania i niezawodności

Aplikację możecie pobrać w Sklepie Google Play. Do pobrania dostępna jest też wersja Beta 8.4.76.53422, która jednakże nie wnosi nic nowego w stosunku do wersji oficjalnej.