Microsoft planuje zakończyć sprzedaż telefonów Lumia jeszcze w tym roku?

Statystyki są nieubłagane. Ilości sprzedanych telefonów Lumia ciągle spadają i nic nie wskazuje na to aby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Najnowsze dane nie są jeszcze dostępne, ale podejrzewam, że ilość sprzedanych urządzeń w trzecim kwartale tego roku nie przekroczy miliona sztuk. Jak donosi portal WinBeta jeden z pracowników Microsoft, który chce pozostać anonimowy poinformował, że Microsoft zamierza zakończyć sprzedaż telefonów Lumia wraz z końcem tego roku.

Sytuacja systemu Windows 10 Mobile nie wygląda dobrze. Z jednej strony mamy potwierdzenie, że w przypadku rozgałęzienia Redstone 2 jest kładziony silny nacisk na optymalizację pod kątem telefonów. Z drugiej jednak strony brak nowych telefonów oraz spora ilość błędów w obecnej wersji systemu powoduje ogólne zniechęcenie użytkowników do mobilnej dziesiątki. Microsoft udostępnił zaledwie cztery modele z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile z niskiej oraz wysokiej półki zapominając o średniej. Według najnowszych doniesień Microsoft planuje zakończyć sprzedaż telefonów Lumia jeszcze w tym roku i patrząc na poniższy wykres korporacja ma spore szanse aby zrealizować ten cel.

Trend sprzedaży telefonów Lumia już się nie zmieni...

Trend sprzedaży telefonów Lumia już się nie zmieni…

Powyższy wykres to niestety nie koniec złych informacji dla fanów mobilnego Windowsa. Microsoft nie zaprezentuje nowych telefonów wcześniej niż w drugim a być może nawet w trzecim kwartale przyszłego roku a to oznacza, że losy systemu Windows 10 Mobile będą przez jakiś czas w rękach innych producentów, którzy zdecydują się na produkcję telefonów z tym systemem. Pamiętajmy również, że Microsoft nigdy oficjalnie nie potwierdził, że pracuje nad nowymi smartfonami z linii Surface dlatego nasz niepokój jest bardziej niż uzasadniony.

A jak Wy oceniacie obecną sytuację Microsoft w kwestii telefonów oraz systemu Windows 10 Mobile? Czy system kiedykolwiek będzie w stanie wznieść się na wyżyny i będzie w stanie konkurować z pozostałymi liczącymi się na rynku graczami?