Microsoft planuje udostępnienie Windows 10 Mobile jeszcze w tym miesiącu

Znany leakster Evan Blass zamieścił na stronie Venture Beat kolejny przeciek z dokumentacji wewnętrznej Microsoftu. Tym razem pracownicy z Redmond informują swoich partnerów o zaplanowanym rozpoczęciu procesu aktualizacji starszych telefonów do systemu Windows 10 Mobile w marcu br.

Proces dystrybucji nowego systemu ma się rozpocząć po regularnej, comiesięcznej aktualizacji oprogramowania („monthly service updates”) w najnowszych telefonach Lumia z fabrycznie zainstalowanym systemem Windows 10 Mobile na pokładzie (950 / 950 XL).

Jak pisze Evan Blass, proces aktualizacji systemu będzie oddzielony od aktualizacji samego oprogramowania, które przeprowadzone zostaną w dwóch oddzielnych procesach.

Aktualizacja ma być dystrybuowana podobnie jak wersja PC w systemach Windows 7 i 8.1. Użytkownicy otrzymają pasywne powiadomienie o dostępnym nowym systemie, które muszą zaakceptować. Dopiero wtedy w dalszej perspektywie czasowej nastąpi rozpoczęcie procesu pobierania nowego systemu.

Inaczej mówiąc, informacje o nowym systemie mamy otrzymać zapewne w II połowie miesiąca a sam proces aktualizacji rozpocznie się z opóźnieniem i być może zahaczy o kwiecień. Co ważne, po aktualizacji systemu Microsoft rozpocznie proces upgrade’u oprogramowania układowego (firmware) dla wybranych modeli.

Aktualizacja Windows 10 Mobile zapowiadana była na listopad poprzedniego roku. Następnie grudzień, koniec stycznia, lutego, teraz marzec. „Early this year” wg mnie od początku oznaczał I kwartał i miejmy nadzieję, że tym razem MS wywiąże się ze składanych nieoficjalnie zapowiedzi.

O bliskim procesie rozpoczęcia aktualizacji świadczy również niecodzienne udostępnienie buildu 10586.122 w kręgu release preview i slow a nie fast, i prośba o weryfikację procesu aktualizacji z poziomu Windows Phone 8.1.

A Waszym zdaniem czy w tym miesiącu w końcu doczekamy się premiery czy MS znowu ją przesunie na „czerwiec” z uwagi na problemy z oprogramowaniem?

Źródło: VentureBeat via Twitter