Microsoft opisuje jak przerobić aplikację iOS na aplikację Windows 10

Narzędzia Project Islandwood to z całą pewnością ogromna szansa dla systemu Windows 10. Dzięki tym narzędziom deweloperzy aplikacji dla systemu iOS mogą przerabiać swoje aplikacje pod system Windows 10. To oznacza, że raz napisana aplikacja dla systemu iOS może zostać przerobiona za pomocą specjalnych narzędzi i być dostosowana do systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile bez większego wysiłku. Zyskać na tym może zarówno system Windows 10 jak i jego użytkownicy.

Jeden z deweloperów pracujących w Microsoft postanowił przygotować instrukcję dla deweloperów iOS, którzy chcieliby spróbować przenieść swoje aplikacje do systemu Windows. Oczywiście wszystkie narzędzia oraz opisy znajdują się na stronie dev.windows.com ale John postanowił przygotować własną instrukcję, która opisuje krok po kroku jak rozpocząć swoją przygodę z narzędziami Project Islandwood.

Zobacz wpis na blogu MSDN: Getting started with Project Islandwood

Być może opisywane narzędzia Project Islandwood to jedyna nadzieja dla systemu Windows bowiem w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy i czy w ogóle narzędzia o nazwie Project Astoria zostaną udostępnione. Dla przypomnienia dodam, że Astoria miała ułatwić przenoszenie do systemu Windows aplikacji z systemu Android.

Źródło: Windows Central

 • egon81

  Ciekawe, może wybrali właśnie najlepsze rozwiązanie no i łatwiej z Apple się domówić.

  • no raczej tak – nie ma co dwóch projektów rozwijać, szczególnie że z googlem się na rynku mobilnym nigdy nie mogli dogadać.

   • Red John

    ahaaaa no tak, czyli uwazasz ze apple zarzadza wszystkimi aplikacjami w sklepie? a ja sadziłem ze one naleza do programistów i to oni beda decydowali czy przeportowac czy nie…i na pewno to zrobia , 6 lat istnienia wp i mieli go gdzies ale nagle im sie zechce taaaa

    • Widocznie w Twoim mniemaniu tak uważam, szczególnie że nic takiego nie napisałem. Musisz być świetnym partnerem do dyskusji z samym sobą.

     • Red John

      spokojnieee z apple sie dogadaja ! i pstryk pojutrze juz beda wszystkei aplikacje, no co sie człowieku rzucasz 😀

     • nie rzucam się – widocznie jesteś lekko upośledzony intelektualnie, nie jest to jednak moja sprawa, więc nie wiem czemu(tzn na początku zdania pada odpowiedz) myślisz że mógłbym się tym przejmować etc.

     • Red John

      spokojnie juz juz, jutro znów dołaczysz do niepełnosprawnych kolegów i bedziesz im wróżył kaleko.

 • waski88

  wyglada obiecujaco

 • marcin78_L640_L720

  Myślę, że dobrze pójść z jedną stronę ale porządnie, a jak mam wybrać to chyba jednak iPhone. ale ważne co łatwiej, szybciej i najważniejsze skutecznie zostało przystosowane. Na iphona też pewnie większość ważnych aplikacji jest dostępnych. Z tym że ja nie mam żadnych potrzeb do nowych, innych aplikacji, co potrzebuje jest na WM z tym że jakbym miał większy wybór może bym coś jeszcze zapragnął 🙂

  • RDF3.01

   byt określa świadomość. 😉

 • Looks legit. Byle nie ubili tego jak Astorii. Na pewno kompilator Objective-C będzie szybszy od ogromnych porcji Androida w Windowsie :v