Microsoft opisuje jak przerobić aplikację iOS na aplikację Windows 10

Narzędzia Project Islandwood to z całą pewnością ogromna szansa dla systemu Windows 10. Dzięki tym narzędziom deweloperzy aplikacji dla systemu iOS mogą przerabiać swoje aplikacje pod system Windows 10. To oznacza, że raz napisana aplikacja dla systemu iOS może zostać przerobiona za pomocą specjalnych narzędzi i być dostosowana do systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile bez większego wysiłku. Zyskać na tym może zarówno system Windows 10 jak i jego użytkownicy.

Jeden z deweloperów pracujących w Microsoft postanowił przygotować instrukcję dla deweloperów iOS, którzy chcieliby spróbować przenieść swoje aplikacje do systemu Windows. Oczywiście wszystkie narzędzia oraz opisy znajdują się na stronie dev.windows.com ale John postanowił przygotować własną instrukcję, która opisuje krok po kroku jak rozpocząć swoją przygodę z narzędziami Project Islandwood.

Zobacz wpis na blogu MSDN: Getting started with Project Islandwood

Być może opisywane narzędzia Project Islandwood to jedyna nadzieja dla systemu Windows bowiem w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy i czy w ogóle narzędzia o nazwie Project Astoria zostaną udostępnione. Dla przypomnienia dodam, że Astoria miała ułatwić przenoszenie do systemu Windows aplikacji z systemu Android.

Źródło: Windows Central