Microsoft opatentuje bogatsze powiadomienia na ekranie blokady

Nowości w systemie Windows 10 Mobile są zawsze mile widziane a w szczególności te, które zwiększają użyteczność oraz produktywność naszych telefonów. Bez wątpienia jednym z najczęściej oglądanych elementów systemu jest ekran blokady. Microsoft złożył wniosek dotyczący bogatszych powiadomień a to może oznaczać, że pracuje nad wprowadzeniem nowych funkcji do ekranu blokady w systemie Windows 10 Mobile.

Bogate powiadomienia

Bogate powiadomienia

Główną ideą nowego ekranu blokady jest możliwość podejrzenia powiadomień z aplikacji bez konieczności odblokowywania telefonu. Kliknięcie bądź też przesunięcie palcem np. za ikonkę telefonu spowoduje wyświetlenie informacji o nieodebranych połączeniach. Analogicznie będą funkcjonować pozostałe ikonki z powiadomieniami. Ponowne kliknięcie w wyświetlone powiadomienie spowoduje otwarcie danej aplikacji.

Z całą pewnością końcowy wygląd oraz funkcjonalność będzie się nieco różnić od tego co widzimy na powyższych zrzutach jednak najważniejsze jest to, że Microsoft pracuje nad odświeżeniem ekranu blokady. Tym samym może to oznaczać, że przy okazji ekran podglądu zostanie odświeżony.

Pełną treść wniosku patentowego wraz ze szczegółowymi informacjami znajdziecie w amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarów, do którego odnośnik podałem w źródle. Czy pomysł z bogatszymi powiadomieniami przypadł Wam do gustu?

Źródło: United States Patent and Trademark Office via MSPoweruser