Microsoft oficjalnie potwierdza rozpoczęcie aktualizacji Lumia Denim

Dzisiaj na stronach poświęconych telefonom Windows Phone sporo się działo za sprawą aktualizacji Lumia Denim. Nie wszyscy do końca uwierzyli, że Microsoft rozpoczął dystrybucję najnowszego oprogramowania. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie! Aktualizacja Lumia Denim wystartowała i będzie pojawiać się stopniowo dla kolejnych telefonów Windows Phone 8.1.

Z wpisu na blogu Lumia Conversations dowiadujemy się po raz kolejny jakie nowości na nas czekają w najnowszej aktualizacji. Oczywiście mowa o odświeżonej aplikacji Lumia Camera 5, która znacząco przyspiesza działanie aparatu i wprowadza dodatkowe funkcje takie jak np. możliwość nagrywania filmów w jakości 4K lub Full HD na kompatybilnych telefonach.

Microsoft poinformował, że aktualizacja wystartowała dla wybranych urządzeń w kilku państwach. Aktualizacja będzie stopniowa udostępniania dla kolejnych telefonów.

Już nie pierwszy raz pojawia się informacja dotycząca potrzeby posiadania oprogramowania Lumia Cyan przed przystąpieniem do aktualizacji Lumia Denim. Wcześniej nie zwróciłem na to zdanie uwagi ale jak widać jest ono kluczowe bowiem wszystko wskazuje na to, że wraz z aktualizacją Denim zostanie wgrana jedynie nowsza wersja systemu operacyjnego (Windows Phone 8.1 Update 1) a oprogramowanie pozostanie w tej samej wersji co Cyan. To z kolei tłumaczy dlaczego osoby, które posiadają system w wersji Preview for Developers po wyłączeniu uczestnictwa w programie widzą informację o tym, że posiadają oprogramowanie Lumia Denim w aplikacji info+dodatki.

W przypadku aktualizacji Lumia Denim wyświetlanie informacji o aktualizacji w aplikacji info+dodatki jest zależne tylko i wyłącznie od wersji systemu operacyjnego. Skoro w programie PfD też jest dostępny system w wersji 8.1 Update 1 to nic dziwnego, że również pojawia się informacja o oprogramowaniu Lumia Denim. Wszystko wskazuje na to, że osoby, które już od dłuższego czasu testują system PfD mają tak na prawdę do czynienia z aktualizacją Denim.

Spytacie co z aplikacją Lumia Camera 5, która miała być dostępna wraz z aktualizacją Denim. Podejrzewam, że aplikacja nie wchodzi w skład aktualizacji i zostanie udostępniona w późniejszym terminie jako aktualizacja w Sklepie Windows Phone.

Aktualizacja 2014-12-19

Smartfony, które mają otrzymać aplikację Lumia Camera 5 dostaną również nową wersję oprogramowania oprócz systemu. Aktualizacja Denim z nowym oprogramowaniem i systemem będzie dostępna dla telefonów Lumia 830, 930, 1520 oraz Icon.

Źródło: Lumia Conversations

 • Cały czas sprawdzam aktualizację na Denim dla dziś zakupionej L635 (T-Mobile)…..ale nii maa…..

  • Kamil

   Z tego co mi wiadomo, l635 posiada denima fabrycznie. Sprawdź w info+dodatki 🙂

   • Masz złe informacje albo pomyliłeś z 530 i 535. Pierwsze lumie z Denim, zaprezentowane we wrześniu 2014 na targach w Berlinie, to 830, 730 i 735. Następne w kolejce to właśnie wspomniane wcześniej. L630 i L635 pojawiły się przed wrześniem 2014.

    • Kamil

     Nie byłem pewny, dlatego napisałem żebyś sprawdził 🙂

 • eee….no to czekając na W10 wyłączę sobie PfD i będę się cieszył Denimem…..funkcje przecież mam takie jakie ma Denim….i napis też się pojawia….hyhyhyhy…. 😀

  • Robert Kula

   Dokładnie, po co czekać, aż znowu MS po wielu problemach raczy udostępnić Denima dla PfD, pamiętamy jak było z Cyanem, że trzeba było przywracać oficjalnego softa :/ Skoro funkcje są to i Denim też jest 😛

   • Konrad Uroda-Darłak

    Taki wymóg był przecież tylko na początku, potem ten błąd naprawili ^^

    • Robert Kula

     Wiem, ale ile trzeba było czekać, a przecież to użytkownicy PfD mieli mieć najnowszy system przed innymi… Teraz na szczęście nie musimy bo Denim niejako już mamy od dłuższego czasu 🙂

     • Konrad Uroda-Darłak

      I system najnowszy mieli – „nakładki” jak CYAN nie są tego częścią.

 • Robert Kula

  Nic tylko w takim razie czekać na W10 PfD 😀

 • Ania

  czyli co lepiej wyłączyć PfD?

  • Jeżeli posiadasz najnowszą wersję PfD to masz już wszystkie nowości jakie pojawią się w aktualizacji Denim o ile nie posiadasz telefonu 830, 930 czy 1520.

 • dvron

  A reszta co dostanie na mojej l520 żadnych nowości ?

  • Wszystkie telefony oprócz 830, 930 i 1520 otrzymają jedynie aktualizację systemu operacyjnego czyli najnowsze funkcje, które są dostępne w programie Preview for Developers.