Microsoft odświeża aplikację Kontakty w Windows 10

Microsoft po kilku tygodniach testów odświeżonej aplikacji Kontakty w programie Windows Insider udostępnił również nowy wygląd dla wszystkich użytkowników z systemem Windows 10. Aplikacja zmieniła się dosyć mocno w porównaniu do poprzedniej wersji. Zobaczcie co się zmieniło w najnowszej odsłonie aplikacji Kontakty.

Hamburger menu pozostało na swoim miejscu jednak pojawiły się nowe przyciski umożliwiające stworzenie nowego kontaktu oraz szybkie filtrowanie. Widoczny jest również efekt rozmycia na pasku menu oraz w nazwie kontaktu. To jednak nie wszystkie zmiany jakie pojawiły się w Kontaktach w wersji 10.3.3472.0.

Odświeżony wygląd aplikacji Kontakty w Windows 10

Przy okazji zostały odświeżone również karty kontaktów, gdzie wprowadzono sekcje ze szczegółowymi danymi, ostatnie konwersacje, nadchodzące wydarzenia oraz inne. Odświeżone Kontakty wspierają także nową funkcję Sets w testowej wersji systemu Redstone 4, dzięki czemu kliknięcie w ostatnią wiadomość e-mail spowoduje otwarcie nowej zakładki zamiast odrębnego okna z aplikacją pocztową. Z kolei kliknięcie w numer telefonu spowoduje otwarcie aplikacji Skype w nowej zakładce. Więcej o funkcji Sets przeczytacie w tym artykule.

Jeżeli zauważyliście inne zmiany lub udoskonalenia to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej. Jak Wam się podoba odświeżona aplikacja Kontakty w Windows 10?

 • Andrzej Żochowski

  Najpierw to trzeba dostać aktualizację…

 • Dariusz Chmiel

  Czy tex macie problemy z synchronizacją kontaktów pomiędzy urządzeniami i usługą outloook.com? Od ponad dwóch tygodni na dwóch kontach Microsoft nie jestem w stanie zsynchronizować kontaktów

  • Zdzich

   Tak, też mam ten problem, a nawet w ogóle zniknęły mi wszczystkie kontakty w aplikacji Outlook – na outlook.com są.

 • Piotrek Jaworski

  Po ostatniej aktualizacji Fall (wolny krąg PC) zauważyłem zmianę. Brak możliwości zarządzania kontami. Aktywne jest jedno jedyne. Administratora. Ani dodać, ani odjąć innych. Nic. Mordęga z serwisem MS różnymi drogami prowadzi za każdym razem do tego sameg punktu. Aktualizacji sterowników

 • Patryk PowerUser

  Gdyby ktoś miał problem z instalacją buildu 17063.1000 to należy wyłączyć wirtualizację w biosie, wówczas pójdzie. Do tego czasami może nie działać uruchomienie opcji Windows Insider na oficjalnych buildach. Wtedy należy ściągnąć obraz ISO i można odpalić go w systemie i nowa wersja zainstaluje się sama. Również można sobie zrobić bootowalny USB i wgrać na czysto.

  • nie działa dźwięk w Firefoksie…

   • Adam_L950XL

    A już myślałem że tylko ja tak mam, a co żem się nakombinował

 • Solar

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Życzę Redakcji jak i wszystkim Forumowiczom wszystkiego najlepszego 🎁. Masę prezentów pod choinką .

  • Dziękujemy i również życzymy wszystkiego co najlepsze!

 • Robert

  Zupełnie nie w temacie, ale stwierdziłem, że warto o tym wspomnieć. Pojawiła się aktualizacja map Here dla AU, na której jest już nowo otwarta obwodnica Marek. Obecna wersja to 5.1705.1391.0

  • Na AU były w miarę dobre mapy, ale to co później zrobili wraz z CU to woła o pomstę do nieba.

 • Gutek

  Ktoś korzysta z kontaktów MS? Mi się zawsze rozjeżdżały jak korzystałem z Win10m, więc zapisywałem tylko lokalnie, podobnie zresztą robię na tym chorym Androidzie. Z Win10 korzystam tak jak z Win7 czy WinXP i tylko ubolewam, że tyle ustawień muszę szukać, a finalnie i tak otwiera się to samo okienko co kiedyś. Żadnej synchronizacji z Windows, z Androidem też jak najmniej.