Microsoft odświeża aplikację Kontakty w Windows 10

Microsoft po kilku tygodniach testów odświeżonej aplikacji Kontakty w programie Windows Insider udostępnił również nowy wygląd dla wszystkich użytkowników z systemem Windows 10. Aplikacja zmieniła się dosyć mocno w porównaniu do poprzedniej wersji. Zobaczcie co się zmieniło w najnowszej odsłonie aplikacji Kontakty.

Hamburger menu pozostało na swoim miejscu jednak pojawiły się nowe przyciski umożliwiające stworzenie nowego kontaktu oraz szybkie filtrowanie. Widoczny jest również efekt rozmycia na pasku menu oraz w nazwie kontaktu. To jednak nie wszystkie zmiany jakie pojawiły się w Kontaktach w wersji 10.3.3472.0.

Odświeżony wygląd aplikacji Kontakty w Windows 10

Przy okazji zostały odświeżone również karty kontaktów, gdzie wprowadzono sekcje ze szczegółowymi danymi, ostatnie konwersacje, nadchodzące wydarzenia oraz inne. Odświeżone Kontakty wspierają także nową funkcję Sets w testowej wersji systemu Redstone 4, dzięki czemu kliknięcie w ostatnią wiadomość e-mail spowoduje otwarcie nowej zakładki zamiast odrębnego okna z aplikacją pocztową. Z kolei kliknięcie w numer telefonu spowoduje otwarcie aplikacji Skype w nowej zakładce. Więcej o funkcji Sets przeczytacie w tym artykule.

Jeżeli zauważyliście inne zmiany lub udoskonalenia to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej. Jak Wam się podoba odświeżona aplikacja Kontakty w Windows 10?