Microsoft odpowiada na plotki dotyczące zakończenia produkcji urządzeń Surface

W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje dotyczące rzekomego zakończenia przez Microsoft produkcji urządzeń z linii Surface. Opinię taką wyrazili prezesi firm Dell, Lenovo oraz Canalys, którzy powołując się na nieopłacalność biznesu stwierdzili, że najpóźniej do 2019 roku korporacja z Redmond wycofa się ze sprzedaży urządzeń sygnowanych marką Surface. Microsoft odniósł się do tych słów stwierdzając, że są dalekie od prawdy.

Panos Panay, wiceprezes firmy Microsoft ds. urządzeń, potwierdził, że firma nie zmierza w kierunku wyjścia dodając, że Microsoft od długiego czasu produkuje urządzenia i marka Surface również na nim pozostanie. Panos powiedział również, że dla Amerykanów sprzedaż urządzeń Surface jest dużo ważniejsza niż sprzedaż sprzętu. Ponadto ulepszenia, które zostały wprowadzone do urządzeń Surface prowadziły często to podobnych ulepszeń na całym rynku komputerów PC. Dla przykładu ulepszenia związane z szybkością oraz dokładnością rysika Surface Pen zostały wprowadzone do systemu Windows 10 co spowodowało usprawnienie działania rysików pozostałych producentów sprzętu. Panos stwierdził, że zeszłotygodniowa informacja była daleka od prawdy i nazwał ją plotką tygodnia.

Spekulacje prezesów dużych firm z elektroniką mogą się mijać z prawdą na co z pełną stanowczością odpowiedział Panos Panay. Na tę chwilę nic nie wskazuje na powolne wygaszanie sprzętu. Powstają nowe urządzenia a system Windows 10 rozwija się otrzymując kolejne duże aktualizacje. Nieco inaczej sytuacja wyglądała z mobilnym systemem Windows, gdzie niemal z każdej strony pojawiały się sygnały świadczące o zbliżającej się klęsce systemu.

Źródło: Bussiness Insider

 • Tomek Wolniewicz

  Od dłuższego czasu mam problem z Edge. Po uruchomieniu przeglądarki i wybraniu jakiejś strony przeglądarka się zawiesza, muszę zamknąć kartę i otworzyć ponownie żeby stała się responsywna. Co z tym zrobić?

  • lukasz536

   Niestety – zmienić przeglądarkę. Ja długo byłem jej fanem, ale w końcu miarka się przebrała. Teraz używam Opery i widzę, że Edge był mega niestabilny.

 • Tomasz Obara

  Chyba znów uwierzyłem przedstawicielowi Microsoftu 😂 Im chyba wypłacają premię za zwodniczość 😆

 • DzieX

  Skoro MS zaprzecza, to znaczy że może tak a może nie 😉

 • W Microsoft dzisiaj wiatr wieje w prawo, to mówią tak. Jutro zmieni się kierunek wiatru to powiedzą co innego…

 • przypadkowelitery

  Jeszcze zapomniał powiedzieć, że szykują coś co rozwali nam głowe 😀

 • Łukasz

  Jakiś czas temu o mobilnym windowsie mowili to samo. 😜

 • K W

  Czyli najwyższa pora się tego sprzętu pozbyć póki nie ogłosili zakończenia wsparcia. Ani to wygodny ultrabook (za mały) ani poręczny tablet (z kolei za duży i grzeje się przy byle prostej czynności). Nie pies ni wydra, bez sensownego zastosowania. Segment bez przyszłości.

  • biuro

   Chyba nigdy nie użytkowałeś !!