Microsoft potwierdza obecność na targach Mobile World Congress 2017

Pod koniec lutego po raz kolejny odbędą się międzynarodowe targi Mobile World Congress, na których obecne będą największe firmy z branży telefonii komórkowej. Przyszłoroczne targi rozpoczną się 27 lutego i będą trwały przez 4 dni czyli do 2 marca. Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie, że jednym z uczestników będzie Microsoft. Czego możemy się spodziewać?

Ten rok Microsoft z pewnością nie może zaliczyć do udanych jeżeli chodzi o sprzedaż telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Wszystko za sprawą zmiany strategii i zakończenia produkcji telefonów z rodziny Lumia. Nowe plany są ambitne i część z nich poznaliśmy już dzięki wywiadom, które udzielili Satya Nadella czy Terry Myerson. Czego zatem możemy się spodziewać po marcowej konferencji Mobile World Congress?

  • Ultimate mobile device. Satya Nadella, prezes firmy Microsoft, w wywiadzie dla Australian Financial Review potwierdził, że gigant z Redmond w dalszym ciągu będzie obecny na rynku telefonów komórkowych i zamierza stworzyć wyjątkowy smartfon. Być może będzie to mityczny smartfon Surface Phone. Więcej informacji.
  • Nowy telefon firmy HP. Nowy telefon powstaje przy bliskiej współpracy obu firm dzięki czemu urządzenie ma posiadać wszystkie funkcje, które do tej pory były dostępne wyłącznie dla posiadaczy telefonów Lumia. Ma to być telefon ze średniej półki z obsługą funkcji Continuum. Więcej informacji.
  • Windows 10 w urządzeniach ARM. Terry Myerson na konferencji WinHEC potwierdził, że Microsoft stworzy komórkowe komputery. Urządzenia umożliwią zaspokojenie rosnących potrzeb na stworzenie urządzenia, które będzie łączyć w sobie komputer oraz łączność komórkową, wydajną pracę baterii oraz elastyczną konstrukcję. Wszystko to możliwe jest dzięki współpracy z firmą Qualcomm. Więcej informacji.
  • Creators Update. Zbliżająca się aktualizacja dla komputerów oraz telefonów z systemem Windows 10 będzie nosić nazwę Creators Update. Prawdopodobnie zostanie udostępniona po zakończeniu targów MWC. Microsoft z pewnością poświęci część konferencji na omówienie najważniejszych nowych funkcji i rozwiązań jakie zostały wprowadzone w najnowszej aktualizacji. Być może przy okazji korporacja z Redmond potwierdzi rozpoczęcie prac nad kolejną aktualizacją Redstone 3. Zestawienie wszystkich nowości i poprawek w Creators Update znajdziecie w tym artykule.

Pamiętajcie, że żaden z powyższych punktów nie został oficjalnie potwierdzony przez Microsoft. Jedyne czego możemy być pewni to omówienia aktualizacji Creators Update. A jakie są Wasze oczekiwania? Jakie nowości chcielibyście zobaczyć na targach Mobile World Congress?