• Gry
  • Komentarze: 18

Miami Street może być pierwszą grą dla systemu Andromeda OS

Microsoft oraz Electric Square przygotowują nową grę wyścigową o nazwie Miami Street. Gra nie została jeszcze zaprezentowana, ale według wstępnych informacji ma być dostępna dla wszystkich urządzeń z systemem Windows 10. Niestety mobilna dziesiątka nie załapała się do tego grona, ale w kodzie aplikacji znaleziono odniesienia do systemu Andromeda OS.

Microsoft od dłuższego czasu pracuje nad składanym urządzeniem z dwoma wyświetlaczami o nazwie kodowej Andromeda. Równolegle rozwijany jest system Andromeda OS. Jest to modułowy system Windows 10 z obsługą procesorów ARM. Więcej informacji o systemie i urządzeniu Andromeda znajdziecie w tym artykule. Jak donosi portal Windows Central najnowsza gra od Microsoft Studios będzie wspierała nie tylko urządzenia z systemem Windows 10, ale również na nową kategorię składanych urządzeń. Poniżej możecie zobaczyć film prezentujący grę.

W opisie gry co prawda nie znalazła się wzmianka dotycząca mobilnych urządzeń, ale tworzenie tego typu gry z obsługą dotykowego wyświetlacza z pewnością nie zostało zaprojektowane wyłącznie dla komputerów z systemem Windows 10. Co jakiś czas pojawiają się nowe informacje dotyczące projektu Andromeda i z pewnością coś jest na rzeczy. Jednak na więcej informacji będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać.

Źródło: Windows Central