Microsoft ma w planach wprowadzenie dostępu offline do chmury OneDrive

Microsoft wczoraj potwierdził, że ma w planach wprowadzenie dostępu offline do plików znajdujących się w chmurze OneDrive w telefonach z systemem Windows Phone. Dzięki tej funkcji użytkownicy będą mogli zsynchronizować wybrane foldery i przechowywać je lokalnie na telefonie tak aby dostęp do plików nie wymagał połączenia z internetem.

Offline OneDrive

Na stronie OneDrive UserVoice, na której użytkownicy mogą zgłaszać swoje pomysły i sugestie dotyczące chmury, pojawił się wpis dotyczący dostępu offline do OneDrive. Pracownik Microsoftu potwierdził, że taka funkcjonalność jest w planach jednak na tę chwilę nie posiada żadnych informacji dotyczących planowanego terminu udostępnienia.

Czy czekacie na udostępnienie takiej funkcji? Przyznam, że synchronizacja niektórych folderów byłaby doskonałym rozwiązaniem. A Wy co o tym myślicie?

Źródło: OneDrive UserVoice

  • Piotr Negatyw

    Pomysł bardzo fajny no i nareszcie! A ja wiem kiedy to będzie dostępne. Pół roku po tym jak belfiore albo ktoś inny z microsoftu ogłosi wprowadzenie tej usługi w kolejnej aktualizacji. Albo oczywiście w super mega hiper windows 10 który położy androida na kolana.

  • krzysiwonka

    Gdyby Microsoft wdrożył to w życie byłoby cudnie.

  • Michau

    szkoda, że ciągle jakieś bugi są… pisałem 100 stronicową prezentację na wykład w PP online i przy setnej stronie kiedy chcialem zpisac wyskoczył jakis błąd i pliku nie da sie ani odczytac ani pobrac….