Microsoft Lumia to nowa marka dla telefonów z systemem Windows Phone

Prędzej czy później musiało do tego dojść. Wszystko wskazuje na to, że telefony Lumia 730 Dual SIM, Lumia 735 oraz Lumia 830 to ostatnie urządzenia, na których zobaczymy logo Nokia. Microsoft oficjalnie poinformował, że zmienia nazwę linii produktów Nokia Lumia na nową markę Microsoft Lumia.

Zmiana marki Nokia odbywa się bardzo powoli i w pierwszej kolejności obejmie portale społecznościowe takie jak Twitter czy Facebook. Francuski oddział Nokii poinformował, że w ciągu kilku kolejnych dni użytkownicy, którzy polubili witrynę otrzymają powiadomienie o zmianie nazwy na Microsoft Lumia.

W ostatnim czasie widzieliśmy zmianę nazw wszystkich aplikacji na telefonach Windows Phone, które miały w nazwie markę Nokia. Ponadto w ostatnim czasie Microsoft przeniósł całą zawartość stron internetowych Nokii pod swoje skrzydła. Od teraz po wejściu na stronę Nokii zostaniemy przeniesieni na stronę Microsoftu.

Polskie forum dyskusyjne Nokia Support Discussions również poinformowało o nadchodzących zmianach, która wejdą w życie w najbliższym czasie. Oryginalny tekst możecie przeczytać poniżej.

[quote style=”1″ author=”Nokia Support Discussions”]

Przeszliśmy długą drogę od kiedy, jako Nokia i Microsoft, zaczęliśmy naszą współpracę. Teraz śmiało możemy powiedzieć, że staliśmy się jednym. To był długi proces i jesteśmy szczególnie dumni z tego, co udało się nam osiągnąć w przeszłości i mamy nadzieję, że będziemy ważną częścią przyszłości.
 
W nadchodzących dniach możesz się spodziewać kilku zmian na Forum, między innymi zmiany nazwy i wyglądu. Nie ma żadnych powodów do zmartwień – wciąż możliwe będzie korzystanie z Forum używając dotychczasowej nazwy użytkownika i hasła. Platforma, na której działamy, nie zmieni się, odświeżymy tylko szatę graficzną aby była ona spójna z komunikacją wizualną Microsoft.
 
Zmiana na zewnątrz nie pociągnie za sobą zmian wewnątrz: zespół moderatorów pozostaje ten sam; nie zmienią się również ani zasady, ani funkcjonalności Forum. Tak więc zapraszamy do rozejrzenia się wokół. O czym również musimy wspomnieć, to nowe funkcje, które wkrótce się pojawią wraz z nowym interfejsem, który jest wynikiem uwag jakie otrzymaliśmy od naszych użytkowników. Damy Ci znać, kiedy będą one dostępne.
 
Chcielibyśmy Ci podziękować za Twoje wsparcie i udział. To miejsce, jego funkcjonowanie i wartość, jest takie dzięki Tobie. Możesz być pewien, że dołożymy wszelkich starań aby być lepszymi i jeszcze bardziej wspierać społeczność, którą pomogłeś nam utworzyć.

[/quote]

Nie jest jednak do końca pewne czy na nowych telefonach pojawi się cała nazwa Microsoft Lumia czy sam napis Lumia. Dla przykładu na tabletach z serii Surface nie ma napisu Microsoft. A jak Wy myślicie?