Wideo: Microsoft Lumia 950 XL Dual SIM – rozpakowanie i pierwsze wrażenia

Najnowszy flagowiec Microsoft Lumia 950 XL Dual SIM trafił w moje ręce a to oznacza, że w niedługim czasie poznacie wszystkie wady i zalety tego telefonu. Zaczynamy spokojnie od rozpakowania oraz pierwszych wrażeń. Zapraszam do obejrzenia naszej wideo recenzji.

System Windows 10 Mobile

Telefon fabrycznie posiadał system Windows 10 Mobile w wersji 10.0.10586.0 (Build 10586.0). Oprogramowanie układowe również wymagało aktualizacji do najnowszej wersji. Na powyższym filmie widzicie system w wersji 10.0.10586.29 (Build 10586.29) z zaktualizowanym oprogramowaniem. Aplikacja Sklep otwierała się dosyć długo ale to wina starej wersji – aplikacje nie zostały zaktualizowane do najnowszych wersji. Jeżeli chodzi o szybkość działania to jest ona porównywalna z telefonem Lumia 1520. Informacje o najnowszej wersji systemu i oprogramowania znajdziecie w tym artykule.

Wygląd telefonu

Na filmie zwróciłem uwagę na wygląd telefonu i stwierdziłem, że nie sprawia wrażenia telefonu z segmentu premium. Nie oznacza to jednak, że telefon jest nieatrakcyjny. Lumia 950 XL nie posiada krzykliwego designu ale z całą pewnością jego wygląd docenią osoby, które szukają prostej i subtelnej formy.

Wymiary i waga

Smartfon jest lekki i świetnie leży w dłoni. Pomimo ogromnego wyświetlacza 5.7″ telefon jest sporo mniejszy od poprzedniego flagowca Lumia 1520, który posiadał 6″ wyświetlacz. Telefon jest cieńszy niż np. Lumia 640. Moim zdaniem Microsoft doskonale dopasował wymiary urządzenia do wielkości wyświetlacza.

Wyświetlacz

Doskonały. Duży wyświetlacz, wysoka rozdzielczość wraz technologią AMOLED to najwyższej jakości doznania. Warto jednak zwrócić uwagę, że w Lumii 950 XL pasek nawigacyjny zabiera kawałek ekranu co optycznie zmniejsza jego rozmiar i w porównaniu z ekranem telefonu Lumia 1520 może wydawać się sporo mniejszy niż te 0,3″, które wynikają z faktycznej różnicy pomiędzy wymiarami obu wyświetlaczy.

Więcej informacji o telefonie Lumia 950 XL wraz z testami wydajnościowymi i porównaniem z pozostałymi smartfonami Lumia zaprezentujemy na portalu w niedługim czasie. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie telefonu to chętnie odpowiem w komentarzach poniżej.