Microsoft Lumia 650 będzie dostępna w cenie 999zł

Dzisiaj poznaliśmy cenę telefonu Microsoft Lumia 650, która będzie dostępna w wersji z jedną kartą SIM oraz dwiema. Smartfon będzie dostępny u operatorów i autoryzowanych dystrybutorów na początku marca w rekomendowanej cenie 999 złotych. Nowy produkt oferowany będzie w dwóch kolorach – czarnym i białym – z pięknym, metalowym wykończeniem. Niebawem do sprzedaży trafi także Lumia 650 w wersji Dual Sim.

Specyfikacja telefonu Lumia 650 / Dual SIM:

 • System operacyjny: Windows 10 Mobile
 • Wyświetlacz: 5″, HD720 (1280×720), AMOLED, ClearBlack, Gorilla Glass 3, 297 ppi, ekran podglądu
 • Pamięć: 1GB RAM, 16GB wbudowanej pamięci, MicroSD do 200GB
 • Bateria: wymienna bateria 2000 mAh
 • Procesor: czterordzeniowy Snapdragon 212 @ 1300 MHz
 • Czujniki: akcelerometr, zbliżeniowy, światła
 • Wymiary i waga: 142×70.9×6.9mm; 122g
 • Łączność: Bluetooth 4.1 i NFC
 • Złącza: Nano SIM, USB 2.0 (Micro USB-B)
 • Główny aparat: 8MP, auto focus, f/2.2, lampa LED, wideo 720p
 • Przedni aparat: 5MP; f/2.2, wideo 720p

Podczas projektowania nowych rozwiązań myślimy o produkcie w kontekście całego ekosystemu, jakim jest Windows 10. Liczą się dla nas przede wszystkim oferowane przez urządzenie możliwości i to, co dzięki nim można będzie osiągnąć” – komentuje Alicja Rdzanek, Senior Product Marketing Manager, Microsoft Polska.

Dopracowany design

Lumia 650 stanowi połączenie nowoczesnego designu i wysokiej wydajności. 5-calowy ekran OLED dopowiada za jasny i wyraźny obraz, wierną reprodukcję kolorów i głęboką, nasyconą czerń. Wyświetlacz zabezpiecza powłoka Gorilla Glass, zwiększająca wytrzymałość i odporność na zarysowania. Jest to najlepszy ekran, jaki firma Microsoft zaproponowała w smartfonach z tej kategorii cenowej. Dzięki zastosowaniu anodyzowanej aluminiowej ramki, Lumia 650 to wysokiej jakości, dopracowany i piękny produkt. Smartfon posiada także wyjmowaną baterię 2000 mAh i pozwala na zwiększenie pojemność pamięci za pomocą karty MicroSD. Ponadto Lumia 650 jest cienka i lekka – mierzy 6,9 mm grubości i waży zaledwie 122 g.

Każdy z nas odblokowuje ekran swojego smartfona średnio 100 razy dziennie, aby sprawdzić godzinę, co nie pozostaje bez znaczenia dla poziomu zużycia baterii. Dzięki funkcji Glance Screen, możemy sprawdzić datę, godzinę oraz szereg informacji na temat zaplanowanych aktywności na smartfonie bez potrzeby odblokowania urządzenia” – dodaje Alicja Rdzanek.

Lumia 650 wykorzystuje algorytm przetwarzania obrazu firmy Microsoft, co zapewnia wiele możliwości w zakresie fotografowania i filmowania. Została wyposażona w 8-megapikselowy główny aparat, który posiada wysokiej klasy elementy optyczne i oferuje funkcje, takie jak Żywe obrazy czy tryb zdjęć wzbogaconych. Z kolei z przodu znajduje się aparat o rozdzielczości 5-megapikseli – niezastąpiony podczas rozmów wideo lub tworzenia autoportretów.

Produktywność przede wszystkim

Microsoft Lumia 650 Lumia 650 pracuje na systemie Windows 10, który działa obecnie w ponad 200 mln urządzeń na całym świecie. Wraz z nowym smartfonem użytkownik otrzymuje pakiet aplikacji Microsoft Office, który pozwala na tworzenie i edytowanie dokumentów oraz automatyczne zapisywanie ich w chmurze, dzięki rozwiązaniu OneDrive.

Lumia 650 to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, między innymi za sprawą Windows 10. Poszerzenie ekosystemu produktów z najnowszym systemem operacyjnym Microsoft o nowy smartfon sprawia, że biznes może jeszcze łatwiej funkcjonować w oparciu o te same aplikacje dostępne na wielu urządzeniach. Lumia 650 zapewnia bezpieczeństwo firmowych i osobistych danych, dzięki rozwiązaniom, takim jak np. szyfrowanie i kompletne czyszczenie urządzenia. W związku z tym, nowy smartfon może być bez przeszkód wykorzystywany zarówno do pracy, jak i „zabawy”.

Smartfon 650 wspiera aplikacje biznesowe Microsoft, a także nowe aplikacje firm zewnętrznych, np. Uber. Pozwala także szybko i łatwo konfigurować popularne narzędzia, w tym Office 365 czy One Drive, co zapewnia dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca i urządzenia. Co więcej, dzięki rozwiązaniom MDM, takim jak: Microsoft, InTune, AirWatch, Citrix i MobileIron działy IT mogą sprawnie zarządzać flotą urządzeń.

Smartfon Lumia 650 stanowi kolejny, ważny krok w realizacji strategii mobilnej Microsoft, skoncentrowanej na rozwoju rynku telefonów i osiągnięciu poziomu miliarda urządzeń działających pod systemem Windows 10. Misją firmy w tym obszarze jest stałe udoskonalanie istniejącej platformy i dostarczanie najbardziej produktywnych i bezpiecznych smartfonów opartych o rozwiązania Windows dla klientów biznesowych i prywatnych.

Źródło: Informacja prasowa