Microsoft Lumia 640 – krótka recenzja oraz galeria zdjęć

Dzięki uprzejmości polskiego oddziału Microsoft do moich rąk trafił telefon Microsoft Lumia 640 w wersji LTE. Model ten został prześwietlony już chyba przez wszystkie polskie portale technologiczne w związku z tym nie będę robił dokładnej recenzji a ograniczę się jedynie do kilku spostrzeżeń oraz obszernej galerii zdjęć. Zapraszam do oglądania!

Microsoft Lumia 640 - ekran startowy

Lumia 640 to według mnie bardzo udany model budżetowy. Przód telefonu oraz pomarańczowa, połyskliwa obudowa przypadły mi do gustu. Według mnie telefon ma sporą szansę stać się kolejnym bestsellerem ponieważ jest dostępny w ofertach operatorów sieci komórkowych już od jednej złotówki. W Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz Indiach telefon ten pnie się w górę w ilości sprzedanych sztuk z miesiąca na miesiąc. W Polsce telefon znajduje się obecnie na 8 miejscu wśród sprzedanych telefonów z systemem Windows Phone i z pewnością w kolejnych miesiącach będzie posiadał coraz wyższą pozycję.

Microsoft Lumia 640 - tył telefonu

Lumia 640 posiada spory bo aż 5-calowy wyświetlacz, wykonany w technologii ClearBlack IPS, z rozdzielczością HD 720p (1280×720), który chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 3. Wyświetlacz posiada również funkcję polepszania widoczności w świetle słonecznym.

Microsoft Lumia 640 - ekran startowy

Smartfon posiada 1GB wbudowanej pamięci RAM, 8GB pamięci dla użytkownika, którą możemy rozbudować za pomocą karty pamięci SD. Szczegółową specyfikację techniczną znajdziecie na stronie Microsoft.

Microsoft Lumia 640 - gniazdo karty pamięci SD

Microsoft Lumia 640 - gniazdo SIM

Producent zastosował w telefonie baterię o pojemności 2500 mAh, która według specyfikacji powinna wystarczyć na 17,5 godziny ciągłej rozmowy w sieci 3G. Ponieważ mamy możliwość wymiany tylnej obudowy tym samym mamy dostęp do baterii, którą również możemy wymienić.

Microsoft Lumia 640 - bateria

Niestety telefon nie posiada fizycznego przycisku aparatu. Na bocznej obudowie znajdziemy wyłącznie przyciski zwiększania oraz zmniejszania siły głosu oraz przycisk zasilania. W górnej części znajduje się gniazdo słuchawkowe a w dolnej części gniazdo ładowania USB.

Microsoft Lumia 640 - boczne przyciski funkcyjne

Microsoft Lumia 640 - gniazdo jack

Microsoft Lumia 640 - gniazdo ładowania

Jak już wspomniałem wcześniej telefon posiada wymienną tylną obudowę, dzięki czemu będziemy mogli odświeżyć wygląd naszego telefonu dokupując obudowę w innym kolorze.

Microsoft Lumia 640 - wymienna tylna obudowa

Na koniec przygotowałem dwa zdjęcia porównawcze z innymi modelami. Na zdjęciu poniżej znajdują się od lewej – Nokia Lumia 1520, Microsoft Lumia 640 LTE, Nokia Lumia 1020 oraz Microsoft Lumia 435 Dual SIM.

Lumia 1520, 640, 1020, 435 Dual SIM

Lumia 1520, 640, 1020, 435 Dual SIM - grubość telefonów

Jeżeli macie jakieś pytania związane z telefonem Microsoft Lumia 640 LTE to pytajcie śmiało w komentarzach poniżej. Sporo informacji o tym modelu znajdziecie odwiedzając ten odnośnik.

A jakie są Wasze wrażenia dotyczące telefonu Lumia 640? Zamierzacie nabyć ten model? A może korzystacie z niego na co dzień? Zapraszam do dyskusji.