Microsoft Lumia 330 pojawia się po raz pierwszy na zdjęciu

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft chce powalczyć w segmencie budżetowych telefonów, w których zdecydowanie królują urządzenia z systemem Android. Obecnie najniższe modele z rodziny Lumia posiadają numery zaczynające się od liczby 5. Teraz na zdjęciu pojawił się smartfon Microsoft Lumia 330. Zapytacie dlaczego Microsoft przeskoczył z liczby 5 na liczbę 3? Otóż liczba 4 w niektórych kulturach jest uznawana za pechową i dlatego Nokia nigdy nie wypuściła modelu z liczbą 4 w nazwie.

Microsoft Lumia 330

Według doniesień Microsoft Lumia 330 będzie posiadał grubość ok. 11-12mm i będzie dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Zostanie wyposażona w 4 calowy ekran w rozdzielczości 480×800 (WVGA), wsparcie dla sieci WCDMA oraz HSPA ale niestety bez obsługi 4G LTE. Wymiary urządzenia wynoszą 118.1 x 64.7 mm.

Smartfon ma zostać wprowadzony do sprzedaży na początku przyszłego roku. Na tę chwilę nie jest znana cena ale patrząc na cenę telefonu Microsoft Lumia 535, która wynosi 499zł to obstawiam, że nowy model będziemy mogli kupić w cenie 299zł.

Źródło: dospy