Microsoft Launcher w wersji Preview dostępny dla telefonów Android

Wczoraj miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie w świecie telefonów z systemem Android. Microsoft w ramach dalszego zacieśniania współpracy telefonu i komputera zaprasza użytkowników telefonów z systemem Android do testowania najnowszej aplikacji Microsoft Launcher. Jest to odświeżona wersja aplikacji Arrow Launcher, która była dostępna w ramach pakietu aplikacji Microsoft Garage. Launcher nie tylko zmienił nazwę, ale również zyskał nowe możliwości oraz funkcje.

Microsoft Launcher oprócz nowych możliwości zyskał również odświeżony wygląd, który został oparty na projekcie graficznym Fluent Design znanym z systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Dzięki aplikacji możemy przeglądać nasze ostatnie zdjęcia, dokumenty i inne materiały bezpośrednio na naszym komputerze. Ponadto możemy przypinać nasze ulubione kontakty do ekranu startowego, dzięki czemu mamy do nich szybki dostęp. Co jeszcze oferuje Microsoft Launcher?

 • Wątki. Informacje w zasięgu Twojego palca. Przesuń palcem od lewej do prawej, aby zobaczyć dopasowany pasek z najważniejszymi wydarzeniami, nowościami, ostatnimi czynnościami, ulubionymi osobami oraz najczęściej używanymi aplikacjami.
 • Piękny i konfigurowalny. Launcher posiada szeroką gamę możliwości personalizacji naszego telefonu. W łatwy sposób zmienimy kolor tła a za pomocą nowego wsparcia gestami nawet najwięksi fani modyfikacji wyglądu będą w stanie stworzyć najbardziej efektywne środowisko pracy.
 • Kontynuuj na PC. Przeglądaj w szybki i łatwy sposób zdjęcia, dokumenty i inne materiały na komputerze.

Warto dodać, że poza oficjalną listą funkcjonalności Launcher wspiera m.in. pełną obsługę gestów takich jak zamykanie telefonu dwuklikiem, ciemny motyw wizualny czy dodatkowe oznaczenia ilości otrzymanych wiadomości na ikonach.

Użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z aplikacji Arrow Launcher nie muszą podejmować żadnych dodatkowych działań, poza wpisaniem się do programu beta testów. Aplikacja powinna sama zaktualizować się do najnowszej wersji. Zainteresowane osoby mogą już teraz przystąpić do testów aplikacji Microsoft Launcher klikając w ten odnośnik.

Microsoft Launcher zadebiutuje najprawdopodobniej wraz z przeglądarką Microsoft Edge w okolicy premiery aktualizacji Fall Creators Update. Połączenie obu aplikacji będzie stanowić kompletny system mobilny Microsoftu na urządzenia z systemem Android, który będzie powiązany z nowymi funkcjami Windows 10.

Dajcie znać jak oceniacie Microsoft Launcher. W niedługim czasie przyjrzymy się nowej aplikacji i opiszemy nasze pierwsze wrażenia.

Źródło: Microsoft

 • M4TEVUS

  I tak oto oficjalnie Android poprzez launcher Microsoftu jest bardziej powiązany z Windowsem 10 niż sam Windows 10 w wersji Mobile… Witaj Xiaomi 😊

 • ten launcher, mimo że w wersji beta preview, wygląda i działa lepiej niż windows 10 mobile 🙂

  polecam ustawienie tematu przeźroczystego

 • D3F

  Ostatnio mają jakąś manię przerabiania wszystkich nazw/marek na ‚Microsoft cośtam’ niedługo przerobią xboxa na Microsoft games

 • Chomiq

  A tymczasem oficjalnie: https://www.theregister.co.uk/2017/10/04/hp_inc_exec_x3_device_nixed/

  „Microsoft, as all companies do, decided on a change in strategy and so they are less focused on what they thought they would be focused on today,” he said.

  „Given that, we also had decided that without Microsoft’s drive and support there it doesn’t make sense. If the software, if the operating system ecosystem isn’t there then we are not an operating system company.”

  Lazaridis said HP Inc did not have huge stockpiles of the product sat in the channel and that X3 sales would be limited to customers with „large bids and opportunities”.

 • Marek Leszczyński

  To potwierdzili że WIn 10 Mobile idzie w odstawke

 • Wg mnie specjalny launcher Microsoftu na urządzeniach z androidem to znacznie lepsza propozycja niż brnięcie w W10M, mamy to samo co na w10m + wszystkie aplikacje google

 • Wyszukiwanie głosowe (cortana? bing?) działa po polsku, z trudem bo z trudem ale działa! 😀 i nie jest to silnik google tylko microsoftu bo są całkowicie inne wyniki

 • Pazuzu

  Od trzech dni użytkuję Lenovo P2, jako sierota po WM10 zainstalowałem Square Home 2, ale to nie to samo. Android jest jarmarczny, pełen badziewnych kolorków, reklam, w systemie panuje chaos i bałagan. Ale działa bez zacięć, wreszcie można przeglądać net bez freezów, nie spodziewałem się, że tak będzie to wyglądać.

 • Robert Czeranowski

  Czas najwyższy zacząć organizować pozew zbiorowy za oszustwa, wyłudzenia i całą resztę działalności tej firmy. Może to starło by szyderczy uśmiech z twarzy Billa.

  • AdikX91

   W sumie, to nikt Ci nie kaza kupować telefonu z Windowsem. Więc nie wiem, czy taki pozew ma jakikolwiek sens.

   • Aba

    Bo ktoś wprowadził w błąd lub coś zataił? Rozwód dają z tego powodu.

 • Solar

  Jestem kompletnym laikiem androida. Od początku na Lumii. Wytłumaczcie proszę co to ten launcher. To taka nakładka nakładki systemu ?. Czy to spowalnia system?. Rozumiem, że ten launcher ma przypominać z wyglądu windows mobile i z działania. Instaluje się go normalnie ze sklepu jak aplikację, czy za pomocą kompa , jakiś narzędzi które powodują utratę danych (coś jak przywracanie do ust fabrycznych, nowy system).?. Czy da się go zainstalować na każdym urządzeniu z andkiem?.

  • Direct

   Launcher instalujesz normalnie ze sklepu jak aplikację. Żadnych danych się nie traci. Niektóre są szybsze, inne wolniejsze, to już zależy od samego launchera.

  • Mobilny

   Tak, Microsoft Launcher jest nakładką systemu, zastępującą domyślny ekran startowy, listę aplikacji itp. Instalujesz go ze sklepu Google Play, jak inne aplikacje. Instalacja, jak i odinstalowanie nie powoduje utraty danych. Microsoft Launcher działa szybko i nie powoduje obciążenia dla systemu. Czerpie on przede wszystkim z Windowsa Mobile, ale zawiera również elementy iOS-a, np. dolna belka ustawień czy strona z widgetami.

 • bbk66

  a pod wp 8.1 jakiś polecacie czy to tylko pod wp 10?

  • Mobilny

   Windows nie obsługuje launcherów. To launcher na Androida. W przypadku Androida alternatywą dla Microsoft Launchera jest SquareHome 2 z kafelkami.

 • DzieX

  Mogłyby zrobić luncher oparty na kafelkach. Tak z prawdziwego zdarzenia.

  • WiniOS_iPho 7

   Luncher oparty na kafelkach? To pewnie strasznie niewygodnie mu jeść…

  • Mobilny

   Właściwie wystarczyłaby funkcja kafelkowego ekranu startowego w Microsoft Launcherze, jako alternatywa dla klasycznego interfejsu.