Microsoft Launcher w wersji Preview dostępny dla telefonów Android

Wczoraj miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie w świecie telefonów z systemem Android. Microsoft w ramach dalszego zacieśniania współpracy telefonu i komputera zaprasza użytkowników telefonów z systemem Android do testowania najnowszej aplikacji Microsoft Launcher. Jest to odświeżona wersja aplikacji Arrow Launcher, która była dostępna w ramach pakietu aplikacji Microsoft Garage. Launcher nie tylko zmienił nazwę, ale również zyskał nowe możliwości oraz funkcje.

Microsoft Launcher oprócz nowych możliwości zyskał również odświeżony wygląd, który został oparty na projekcie graficznym Fluent Design znanym z systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Dzięki aplikacji możemy przeglądać nasze ostatnie zdjęcia, dokumenty i inne materiały bezpośrednio na naszym komputerze. Ponadto możemy przypinać nasze ulubione kontakty do ekranu startowego, dzięki czemu mamy do nich szybki dostęp. Co jeszcze oferuje Microsoft Launcher?

  • Wątki. Informacje w zasięgu Twojego palca. Przesuń palcem od lewej do prawej, aby zobaczyć dopasowany pasek z najważniejszymi wydarzeniami, nowościami, ostatnimi czynnościami, ulubionymi osobami oraz najczęściej używanymi aplikacjami.
  • Piękny i konfigurowalny. Launcher posiada szeroką gamę możliwości personalizacji naszego telefonu. W łatwy sposób zmienimy kolor tła a za pomocą nowego wsparcia gestami nawet najwięksi fani modyfikacji wyglądu będą w stanie stworzyć najbardziej efektywne środowisko pracy.
  • Kontynuuj na PC. Przeglądaj w szybki i łatwy sposób zdjęcia, dokumenty i inne materiały na komputerze.

Warto dodać, że poza oficjalną listą funkcjonalności Launcher wspiera m.in. pełną obsługę gestów takich jak zamykanie telefonu dwuklikiem, ciemny motyw wizualny czy dodatkowe oznaczenia ilości otrzymanych wiadomości na ikonach.

Użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z aplikacji Arrow Launcher nie muszą podejmować żadnych dodatkowych działań, poza wpisaniem się do programu beta testów. Aplikacja powinna sama zaktualizować się do najnowszej wersji. Zainteresowane osoby mogą już teraz przystąpić do testów aplikacji Microsoft Launcher klikając w ten odnośnik.

Microsoft Launcher zadebiutuje najprawdopodobniej wraz z przeglądarką Microsoft Edge w okolicy premiery aktualizacji Fall Creators Update. Połączenie obu aplikacji będzie stanowić kompletny system mobilny Microsoftu na urządzenia z systemem Android, który będzie powiązany z nowymi funkcjami Windows 10.

Dajcie znać jak oceniacie Microsoft Launcher. W niedługim czasie przyjrzymy się nowej aplikacji i opiszemy nasze pierwsze wrażenia.

Źródło: Microsoft