Microsoft Launcher otrzymuje sporo poprawek w najnowszej wersji

Wczoraj w sklepie Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji Microsoft Launcher, która zbiera sporo pozytywnych opinii wśród użytkowników. Wraz z najnowszą wersją zostało wprowadzonych mnóstwo poprawek, ulepszeń oraz udoskonaleń. Wśród wielu nowości pojawiła się również możliwość lepszego dopasowywania przezroczystości za pomocą suwaków.

Na powyższym zrzucie widać nowe możliwości dostosowania przezroczystego motywu. Użytkownicy mogą teraz osobno ustawić zarówno stopień krycia jak i rozmycia elementów. Poniżej zamieszczam oficjalną listę zmian i poprawek w najnowszej wersji 4.2.0.37980:

 • Wprowadzono ponad 200 poprawek błędów na podstawie informacji zwrotnej od użytkowników korzystających z wersji 4.1.
 • Poprawiono wydajność w obszarze zarządzania pamięcią oraz zwiększono płynność działania.
 • Dodano suwaki ze stopniem krycia i rozmycia w przypadku ustawionego przezroczystego motywu.
 • Ujednolicono gesty na wszystkich stronach.
 • Poprawiono format daty i czasu w krajach europejskich.
 • Włączono opcję przewijania do początku po naciśnięciu przycisku Home w momencie kiedy ekran z wątkami jest ustawiony jako główny.

Aplikację pobrano ze sklepu ponad 5 milionów razy a średnia ocena z blisko 300 tysięcy opinii wynosi 4,6. Widać, że Microsoft przykłada się do rozwoju aplikacji i słucha opinii użytkowników. Każda kolejna wersja wprowadza nowości oraz usuwa znane błędy. Zapraszam do pobierania aplikacji i dzielenia się Waszymi opiniami.

Pobierz aplikację Microsoft Launcher ze sklepu Google Play

 • spoczko

  Nice 🙂

 • Wiz

  Win10mobile nie słuchali użytkowników bo wiedzieli ze lumie sa ograniczone, słabe parametry ponieważ 640 chodzi jak czołg. Jak potrzebuje szybko odblokować telefon to odrazu zawiesza się, a co do odbierania rozmów czasem lubi się zawiesić.

  • Krzysztof Miłota

   Może trochę masz za duże wymagania co do leciwej Lumii 640? Przypomnij sobie kiedy była jej premiera. To moja Lumia 950 miała swoją premierę w 2015 roku i w dodatku była projektowana pod Windows 10 mobile. Jakbyś miał 950 zamiast 640, to nie miałbyś problemów z Windows 10 mobile.

   • Paweł Bolesta

    Mam 950xl i mam problemy z W10M, telefon działa tragicznie wiec nie rozumiem usprawiedliwiania ze cos było na cos projektowane, skoro nie radzi sobie telefon z podstawowymi funkcjami to po co było go w ogóle projektować pod W10M… to tak jakby dać głuchemu słuchawki i kazać mu słuchać muzyki

    • Krzysztof Miłota

     A z jakimi podstawowymi funkcjami Lumia 950 (i to ta lepsza XL) sobie nie radzi? Owszem był okres wieku dziecięcego, ale koniec końców ja nie narzekam.

     • The Hooded Man

      Przestań już. Każdy posiadacz L950 (i każdej innej lumii z W10M) wie doskonale jakim niedorobem jest win10mobile. Wyglądasz przekomicznie, gdy tak fanatynie bronisz tego kału.

     • Krzysztof Miłota

      To forum poświęcone jest mobilnemu windowsowi, więc to jest miejsce na dyskusje temu poświęcone. Więc nie rozumiem dlaczego mam przestać. Po drugie nie bronię W10M, tylko oczekuję faktów. Dlatego jak ktoś pisze „sypie się system” to normalnie jestem ciekawy konkretów, aby to samemu sprawdzić.
      Tak było jak jeden mi pokazał, że klikając na „mapy” w Endomonto, program wychodzi do ekranu startowego. Wcześniej tego nie używałem i nie wiedziałem nic o tym błędzie (zresztą obecnie już naprawiony).

     • Paweł Bolesta

      wypunktuje aby było łatwiej 🙂

      1. Najważniejsze po ostatniej aktualizacji telefon się losowo wyłącza, zacina, pomaga jedynie wyjęcie baterii
      2. Nie informuje kiedy bateria jest słaba i należy naładować,
      3. Kontakty otwierają się szybko tylko po restarcie, jeśli miałem włączony tel dłużej niż kilka godzin (już to się nie zdarza przez resety) to się otwierały chyba z 5 sec albo i lepiej,
      4. Zaobserwowane dziś, telefon pokazuje 45% naładowania po czym się wyłącza ma już 18%, dwie minuty 0%, przed update działał normalnie podkreślam,
      5. Dziwny zielony ekran mi się zrobił 2x odcienie od jaśniejszego do ciemniejszego w centymetrowych paskach w poprzek, na środku plama jakby się coś rozlało, po wydarciu baterii, wszystko norma
      6. Hotspot… działa kiedy chce
      7. Edge, które sprawia masę problemów, przez co ciężko oglądać np filmy na YT
      8. Mapy które są do d%^y
      9. Niektóre aplikacje wyłączają się losowo
      10.Nie mówiąc już o braku Aplikacji, ale to swoją drogą.

      Myślę że 10 powodów wystarczy.

     • Krzysztof Miłota

      No to niezły problem.
      ad.1. ciekawa sytuacja masz wersje systemu 10.0.15254.1 czy nowszą?
      ad.2. to też nie wygląda normalnie. Czyżby coś namieszali ze sterownikami dla 950xl?
      ad.3. mi tylko po najnowszej aktualizacji zniknęły ustawienia dzwonków dla indywidualnych kontaktów.
      ad.4. czy ktoś z 950xl ma podobne objawy?
      ad.5. czyżby jakieś mechaniczne uszkodzenie? Może to ma wpływ na źle weryfikowaną baterie?
      ad.6. U mnie działa prawidłowo z jedną kartą sim. Jak mam dwie, to bywa tak jak piszesz. Pomaga wtedy włączenie trybu samolotowego i wraca wszystko do normy. Microsoft zna ten bug.
      ad.7. nie mam problemów z oglądaniem Youtube na Edge, na ekranie telefonu jak i w trybie Continuum.
      ad.8. Mapy są „wykastrowane”, to fakt. Numeracja mimo zgrania map do pamięci, nie jest w nich zapisana. Nie można wyszukać adresu, jak telefon nie ma dostępu do internetu.
      ad.9. jedynie najnowszy Skype u mnie losowo wychodzi. Ale problem już znają.
      ad.10. to będzie problem za jakiś czas. Na razie to co potrzebuję to mam. Ale już nie są rozwijane.

      Masz faktycznie problem. Mi na szczęście jeszcze 950 działa. I obserwuję rynek czum ją można zastąpić.

     • Paweł Bolesta

      *Wersja 10.0.15254.1,
      * Uszkodzeń fizycznych nie mam, telefon nigdy mi nie wypadł, nie rzucam nim, ogólnie dbam o swoją elektronikę,
      ze sterownikami ja nigdy nic nie robiłem, (jak to piszę, własnie się zresetował…)
      * Nie miałem problemu z dzwonkami bo nie mam indywidualnych, na dwóch SIMach ten sam.
      * Jeśli chodzi o Edge, to Youtuba włączę, natomiast jeśli włączę 2/3 zakładki to pierwszy film mogę oglądnąć, drugi i trzeci muszę odświeżać po wyłączeniu pierwszego, czasami pojawiają się błędy na stronach internetowych, a mianowicie skalowanie strony jest złe i mam na 3/4 wyświetlacza okno ze stroną. Dodatkowo czasami nie mogę kliknąć w hiperłącze bo zaznacza mi tekst do kopiowania, nie pomaga odświeżanie tylko wyłączenie przeglądarki całkiem.
      * Problem z aplikacjami, tak jak napisałem wyłączają się losowo, dodatkowo w Messengerze, jak chce zrobić zdjęcie i od razu wysłać, za każdym razem wywali mi aplikacje, jedyne rozwiązanie zrobić zdjęcie apką aparatu i udostępnić je. Lipa ogólnie

     • Jarek

      Uciekaj na inny system bo W10M to już trup i to jeszcze źle zakonserwowany. Już się rozkłada a niedługo zacznie śmierdzieć. Aplikacji nowych brak, rozwój systemu już wstrzymany. Zmieniają numerki, ale Edge jak chodzi od wiosny kijowo tak do tej pory nic nie poprawione. Jedno jest pewne – te aktualizacje które przychodzą to efekt „placebo”. W sumie to i tak więcej psują niż naprawiają.

     • Paweł Bolesta

      tak też robię, rozglądam się za jakimś telefonem na Androidzie :), a ten oddam na gwarancji, będę się z nimi bujał, aż mi albo ogarną telefon, albo zwrócą pieniądze

     • Krzysztof Miłota

      A jak działa na 950xl tryb Continuum?

     • Paweł Bolesta

      Powiem Ci ze nie używam praktycznie wiec nie wypowiem się

     • Piotr Boroń

      To jakieś tel z DUPY macie. Mam lumię 950xl dual SIM oraz 650 i żadnych problemów nie mam

     • Krzysztof Kowalski

      No to całe szczęście że nie lubię dużych telefonów. Na 550 FCU poza mapą na nic nie narzekam.

     • działa prawidłowo! te błędy to celowe postarzenie produktu po to by zachęcić ostatnich posiadaczy 950 do przesiadki na androida

     • Janusz Baran

      u mnie chodzi rewelacyjnie 950xl

     • ciekawy

      pkt 3 to tak na serio? Bo aż nie chce mi się wierzyć, że tak mogli to spartolić 😀 5s na kontakty 😀

   • Solar

    Lumia650 miała premierę dużo po 950 i była projektowana pod w10m. Jest tragedia jeśli chodzi o Edge, Edge zamula cały tel. Na AU było cudownie, żadnych problemów. W momencie CU tragedia z Edge. Tel bez powodu odświeża strony, przeładowuje, zawiesza się czasami przy otwarciu dwóch zakladek. I ten słynny bug, że przy otworzeniu strony, jest ona małą czcionką i nic nie można zrobić. Kolejne aktualizacje tego nie naprawimy, w FCU również bez zmian.

    • Krzysztof Miłota

     Żona ma właśnie lumię 650 i o takich zdarzeniach mi nie mówiła. Jedynie narzekała na aplikację facebooka. Dlatego jak chce coś szybko na rejsie zrobić, to odpala fecebooka na edge.
     Pomęczę dzisiaj tą 650 i zobaczę czy takie szopki się robią.

     • Solar

      Super tel dla mnie, ale te jak piszesz szopki z Edge masakra. Jak pisałem super na AU, w momencie aktualizacji na CU zaczęło się to co napisałem. Wejdź np na onet, pootwieraj z 3,4 zakładki, poprzewijaj strony itp

     • Krzysztof Miłota

      Pomęczyłem telefon żony. Odważyłem kilka zakładek z Oneta. Potem jeszcze otworzyłem kartę z youtube. Puściłem film. Przełączałem między tymi kartami. I nic się nie sypło. Działało jak na mojej 950 tylko trochę wolniej.
      To info tej Lumii 650:

      https://uploads.disquscdn.com/images/5eefdcafe282a915c3ab53490ebf9f550d3237ac403ea5d48a441d6fde4b8136.png

   • Wiz

    Kolega ma lumie 950 xl i mówi ze kupił tylko dla aparatu bo cały system chodzi jakby nie mógł.

  • shikaka

   Dokładnie, jedynie nowa przeglądarka, ale niestety ubili 8.1 już całkowicie. W10m to padaka po całości już od pierwszego wydania.

  • Fargo

   W tym systemie to nawet radio internetowe na wifi po kilku minutach się wyłącza.

   • Krzysztof Miłota

    Na jakim programie? Z chęcią sprawdzę u siebie.

    • Fargo

     W Edge i TuneIn. Tak po około 7-8 minutach rozłącza się. Dzieje się to tylko na wifi, na danych pakietowych gra cały czas.

     • Krzysztof Miłota

      Pobrałem Tuneln Radio, wybrałem jakiś kanał z rejonu Wrocławia i słuchałem z wyłączonym ekranem przez WiFi ponad 30 minut. Nic nie przerwało.
      Co do edge, to na jakiej stronie przerywa?

     • Fargo

      Dwaj koledzy sprawdzili na L640 i 550, mają tak samo. Może na tanich lumiach tak jest. Miałeś wyłączone dane pakietowe? Na Edge np. radio Wnet. Ale też i inne, na różnych stronach. Głównie słucham muzyki lat 60-70.

     • Krzysztof Miłota

      Tak. Wyłączyłem do testów dane komórkowe i leciałem po samym WiFi.
      Co do Wnet, to nie potrafiłem go zmusić. Potrzebuje FlashPlayera.

      https://uploads.disquscdn.com/images/0dc12a5ef9f8a0e445b3ae625da838d2de7c08978b445ff205b8defcfa2e639b.png

      Podaj jakiś konkretny link, na którym potestuję to edge. Ale jak zainstalowałeś FlashPlauera?

     • Fargo

      Otwierasz stary Wnet, aktualny:
      http://wnet.fm/wp-content/themes/wnet/player.php
      Jeśli u ciebie będzie grał to zrobię tzw. „ścieżkę zdrowia” 🙂

     • Krzysztof Miłota

      Na obecną chwilę (nie mam WiFi – będę w domu to sprawdzę) to wszystko ładnie gra. Jedynie musiałem sobie włączyć aby Edge działał w tle (wcześniej to wyłączyłem, bo nie potrzebowałem działającej przeglądarki w tle).
      Napiszę wieczorem jak z WiFi

     • Krzysztof Miłota

      Po wyłączeniu „danych komórkowych” i włączeniu WiFi wszystko gra prawidłowo.
      Może masz jakiś problem na domowym routerze, chyba że ten problem jest przy każdym połączeniu z WiFi?

     • Fargo

      Myślałem o routerze ale to nie to. No nic, wrócę do 8.1 i potem aktualizacja do 10. Dzięki za pomoc.

  • PN27

   Masz chyba uszkodzony telefon. Moja Lumia 640 nigdy się nie zawieszała.

 • Roger

  Proszę bardzo, jedna aktualizacja jakiegoś tam lauchera na Androida wprowadziła więcej funkcji i poprawek niż wszystkie aktualizacje Windows 10 Mobile razem wzięte.

  • ciekawy

   I działa o niebo lepiej jak sam W10M, a wszystko tworzone przez tych samych ludzi? 😛

 • Jarek

  Używam ich Launchera w wersji Beta na swoim Andku. Jestem trochę pedantem jeśli chodzi i wygląd moich ekranów startowych oraz personalizację czy to tapety czy interfejsu. Launcher od Microsoftu spełnia moje zachcianki w 100%. Nawet notatnik na ekranie głównym jest dla mnie bardzo ładny. Po prostu dobry produkt. Gdyby tak dbali o W10M to walczyliby o podium z Androidem. Niestety ktoś dał dupy. 🙂

 • Piotr Boroń

  Sam używam na nokii 8 i jestem zadowolony. Mogli by dać na nasz region music groove I pozostałe funkcje jakie mają Amerykanie 😉

 • Jak ustawić zegar wycentrowany (jak na tytułowym zdjęciu), bo nie widzę takiej możliwości. U mnie jest równany do lewej strony.

 • Wprowadzono więcej poprawek niż w RS3 dla mobile… 😀

 • Używam od początku i jak dla mnie jest to najlepszy launcher na androidzie ze świetnym przypinaniem kontaktów

 • Przetestowałem dzisiaj Samsunga S8 i z przykrością stwierdzam, że robi słabe zdjęcia a balans bieli jest równie nietrafiony i równie parówkowy co w Lumii 950, zdjęcie wykonane Moto X Style może nie zachwyca, ale ma idealne odwzorowanie barw w danej scenie. Kolejny telefon wykreślony z listy zakupowej. Szerszy artykuł na ten temat niebawem.

  • The Hooded Man

   Ustaliliśmy już wcześniej że twoja Motorola robi najlepsze zdjęcia na świecie (oczywiście do czasu gdy zakupisz coś coś innego).

   • Solar

    👌👌👌👌

   • proszę czytać ze zrozumieniem

    • The Hooded Man

     Nie mogę się już doczekać artykułu 😉

 • Octagon

  Zainstaluje to za chwilę na moją Nokię 6..

 • Mobilny

  Tymczasem Microsoft uruchomił na Androidzie nową aplikację do planowania wydarzeń: Who’s In – Plan a fun event with friends https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.bing.whosin

  • Piotr Boroń

   I co z tego że jest. Aplikacja nie jest dostępna na nasz region, tak jak np music groove. A nawet na tym Androidzie nie da rady zmienić regionu np na USA

   • Mobilny

    Aplikacja dopiero się ukazała, zatem z czasem może zostać wydana również w Polsce. Do Microsoft Launchera też są jeszcze wdrażane kolejne języki.

 • Patryk PowerUser

  Ten launcher na Nokii 3 działał lepiej niż stockowy. Niestety telefon zwróciłem do właściciela, bo m.in. nie współpracował z Android Studio. Mając iPhone 7 będę obserwował wątek tego launchera, bo w okolicach letnich wakacji będę zmieniał telefon na Galaxy S9 (o ile tak będzie nazywał się następca S8). Niestety Apple nie jest tak wspaniałomyślne jak Microsoft i Google i robi papkę ze swoich systemów.

 • Solar

  Nigdy nie miałem androida. Całe życie smartfonowe na windowsie. Powiedzcie proszę czy lepszy tel na czystym andku czy z nakładką producenta. Jakie są wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania. Czy na czystym andku można zainstalować tego launchera. Zastanawiam się nad xiaomi mi a1

  • Direct

   Na początek czysty Android chyba będzie lepszy, bo jest łatwiejszy w obsłudze (mniej opcji = przejrzyściej). Znajdziesz go w Pikselach, Motorolach, nakładka Sony obecnie też niewiele odbiega od czystego systemu. Rozbudowane nakładki od Xiaomi, Huawei czy Asusa są bardzo funkcjonalne, ale mnogość opcji i możliwości konfiguracyjnych może z początku przytłoczyć.

   Czy na czystym andku można zainstalować tego launchera.

   Tak.

   • Daniel Orzanowski

    Xiaomi przechodzi na czystego robota

    • Direct

     Tylko Mi A1 należy do programu Android One, reszta Xiaomi to MIUI.

     • Daniel Orzanowski

      uuu ale to i lepiej w sumie mi a1 działa słabiej niż ta wersja z ich nakładką

     • Direct

      Porównywałeś empirycznie?

     • Daniel Orzanowski
     • Direct

      Wiem, widziałem, jestem widzem Pirza od dawna. Znaczących różnic między Mi 5x a Mi A1 nie ma.

     • Solar

      Jak myślisz Mi A1 godnie zastąpi mi L650. W szczególności chodzi mi o jakość aparatu foto

     • Direct

      Xiaomi z dobrych aparatów nigdy nie słynęło.

     • Solar

      Też tak słyszałem. ale też jedni chwalą inni, że lipa. Mówię o testach na youtubie

     • Direct

      Zależy kto czego oczekuje. Kupując Xiaomi trzeba liczyć się z co najwyżej przeciętnym aparatem.

     • Solar

      Rozumiem, L650 też nie jest fotograficznym mocarzem, ale jest ok. Dlatego jestem ciekaw jak wypada MiA1 na jej tle. Z drugiej strony ponoć Lumie mają b.dobre aparaty. Z tego co czytałem tutaj na forum to L950/XL nadal robi najlepsze fotki, bijąc nawet tegoroczne flagowce.

     • acutus63

      Źle czytałaś,żadne Lumie żadne Samsungi żadne LG o iPhone nawet nie wspomnę ..tylko Moto X Style i tylko ten jeden egzemplarz który użytkuje ta osoba 🙂

     • Solar

      To to to wiem. I tylko opaska Mi Band 1s, 2 była straszna lipa , nigdy by jej nie kupił, a teraz Mi Band 2 najlepsza.👌👌. Krzysiek tak ma, ja już to uwzględniam w jego wpisach i art. Śmiać mi się czasami bardzo chce. Ale jakoś go lubię, kiedyś mnie to wnerwiało teraz się 😀😀

     • acutus63

      Też się 😀😀,mam propozycję wymiany dla niego ,daję -Note8,Iphone 7Plus 128GB,dorzucam Lumia 950 XL za jego Moto ale boję się zapytać ile by chciał dopłaty. 😀😀

   • Marek

    A co myślicie o Lenovo P2?

  • nakładki producentów potraktuj jak skórki na windowsa

  • DzieX

   Najlepszy czysty.

  • ciekawy

   Bierz pod uwagę nie tylko to, ale np. czy tel. posiada NFC, szybkie ładowanie itd. Czasami z nakładką jest lepiej i dużo bardziej funkcjonalnie niż bez. Np. nakładka od Samsunga umożliwiała dzielenie ekranu na Marshmallow, a natywnie ta funkcja weszła na Nougacie.

   • Solar

    Dzięki. Rozumiem, że we flagowcach za 2000-4000zl wszystko śmiga czy z nakladką czy bez. Dla mnie jest chore płacić tyle, żeby za rok czy dwa kupić nowy. Dlatego zastanawiam się nad jakimś średniakiem do 1200zl. Zainteresował mnie Xiaomi Mi5x, Mi1. Różnica między nimi jest, że jeden ma nakładkę drugi czystego andka, stąd moje pytanie.

    • ciekawy

     W telefonie za 900-1200zł też powinno śmigać. Mam A5 2016 (mimo, że delikatnie mówiąc ogólnie nie przepadam za Samsungiem) i powiem, że jakbym miał wybierać dzisiaj coś w tej półce cenowej…. zastanowił bym się nad jego następcą A5 2017.
     Nie oszukujmy się specyfikacje w Xiaomi są niby lepsze niż konkurencja w tej cenie, ALE aparaty chyba jednak lepsze w Samsungach i innych przybytkach niż Xiaomi, brak szybkiego ładowania w Xiaomi? (nie widziałem info na stronie sklepu), brak NFC – jak tam dzisiaj zabieram telefon jako portfel. Niby takie pierdoły, ale przyzwyczaja się człowiek do nich, a podczas zakupu zazwyczaj patrzy na ilość pamięci i procesor 😉

     P.S. też nie jestem fanem wydawania na tel 2-3k 😛

     • Solar

      Też słyszałem że Xiaomi ma nie naj aparaty foto. Co do NFC, nie korzystałem, mam BLIK, i kartę bankomatową zawsze w etui tel, więc place zbliżeniowo jak telefonem😀

 • A w kanale Beta właśnie udostępniono nową wersje 4.2.1.38075

 • Mobilny

  Microsoft opublikował również aktualizację Continue on PC do wersji 1.1.2 dla systemu iOS. https://itunes.apple.com/us/app/continue-on-pc/id1254607852?mt=8

 • FigoiFago

  U mnie na tym luncherze nie działa usypianie dwuklikiem. Mam LG G6.

 • Octagon

  A sprawdzaliście SquareHome 2?

  • Mobilny

   Stale jest polecany w komentarzach. Ale Microsoft Launcher jest zintegrowany z usługami Microsoftu.

 • Mi się bardziej podoba Nova Launcher

 • luckyluc

  Honor 8 ma problemy z poprawnym wyświetlaniem czcionek w widżetach po zainstalowaniu Arrow.

 • Sebastian Florek

  Dobrze podziałał ten Launcher na odbiór padła od Lenovo. Częstotliwość chęci rzucenia o podłogę spadła trochę, choć ostatnia beta dała w kość.
  Możliwość współpracy z Windows, to się mnie podoba.
  Nadal przekonany jestem, że najlepszym mobilnym systemem, mimo że najmłodszym, jest Windows. Zwyczajnie, Lumia 735 się tak nie zacinała i nie sypała błędami. I nie sypie, bo zostawiłem sobie do użytku domowego.

  • ciekawy

   Jest taki dziwny paradoks, że najmłodszy, a zarazem martwy 😀
   Jakimi błędami jaki telefon sypał? Bo nie wierzę w takie bajki, a widziałem telefony z Androidem przynajmniej kilku producentów? Chyba, że sypało błędami na tym launcherze?

   • Sebastian Florek

    Chyba najgorszym błędem była niemożność zwiększenia głośności gdy podłączone były słuchawki na jacku. Wywalał się cały „interfejs” kupiłem BT później przyszły aktualizacje, zrobiłem 2 resety. Przyczyną resetów było zacinanie się interfejsu przy 3 uruchomionych aplikacjach. Cały fon stawał dęba. Przy dłubaniu z aparatem i lampą błyskową też telefon odmawia współpracy i się przegrzewa, trzeba czekać pare minut by się włączył. Lenovo P2. Podsystem audio, nie do użytku. Każda aplikacja związana z dźwiękiem laguje tak, że uniemożliwia to sensowne korzystanie z tego typu aplikacji. Mam często przypadki, 1, 2 aplikacje w tle,. Czytam feedly i co chwila do ekranu głównego. Przestałem czytać na tym fonie, bo to mordęga.
    Kiedyś już pisałem ten telefon ma dwie fajne rzeczy ale nie jest to zasługa Lenovo, bateria i ekran amoled.

    • ciekawy

     Wygląda jakby posiadał ewidentnie jakąś wadę fabryczną.

     • Sebastian Florek

      Takie mam odczucia. Wiem nawet jaką, to średnia półka. Ja to nazywam smartsztajn, urządzenie sklecone Z różnych podzespołów z różnych modeli, byle działało, uruchamiało się. Chińczyk Ci powie, uruchamia się? Działa! Ta wada czyli montowanie modeli z pozostałości po innych, to znak firmowy Chińczyków. Rozumiem, tyle że w takim układzie, mój telefon powinien kosztować połowę mniej.

     • ciekawy

      A w necie znalazłeś przypadki podobne? Bo na takich podzespołach Android powinien chodzić po prostu dobrze. Sam mam średniobudżetowy telefon – A5 2016 – co prawda to Samsung kosztujący zdecydowanie więcej, ale mimo wszystko 😉