Microsoft Launcher ma już ponad milion aktywnych użytkowników

Microsoft Launcher to jedna z najpopularniejszych aplikacji giganta z Redmond dla telefonów z systemem Android, której zadaniem jest ułatwienie korzystania z telefonu jak również możliwość szybkiej synchronizacji danych z naszym komputerem z systemem Windows 10. Aplikacja do niedawna nosiła nazwę Arrow Launcher, ale od zeszłego miesiąca użytkownicy mogą ją pobierać pod nową nazwą Microsoft Launcher, który dodatkowo zyskał szereg nowych funkcji i możliwości.

Jak informuje Joshua Bradley, Microsoft UX Designer, z aplikacji korzysta już ponad milion aktywnych użytkowników (via MSPoweruser). Microsoft Launcher został pobrany przeszło 5 milionów razy ze sklepu Google Play a jego średnia ocena wynosi aż 4.6 gwiazdki z ponad 328 tysięcy opinii. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić możliwości aplikacji na Waszych telefonach to poniżej podaję najważniejsze funkcje:

 • Kontakty. Najważniejsze osoby mogą być w zasięgu ręki. Przypinaj kontakty do ekranu głównego i umieszczaj je w dowolnym miejscu na ekranie głównym.
 • Personalizacja. Dostosuj wygląd i sposób działania urządzenia telefonu przy użyciu niestandardowego zestawu tapet, kolorów i ikon aplikacji.
 • Kontynuuj na PC. Aplikacja Microsoft Launcher umożliwia połączenie komputera z telefonem w celu natychmiastowego otwierania zdjęć i dokumentów na większych ekranie.
 • Kanał informacyjny. Dostosuj kanał informacyjny, aby wyświetlić potrzebne wiadomości, zdarzenia, dokumenty i kontakty oraz usunąć niepotrzebną zawartość.
 • Szybkie wyszukiwanie. Szybkie wyszukiwanie w aplikacji Microsoft Launcher pozwala wyszukiwać pliki, aplikacje i wyniki sieci Web.
 • Gesty. Możesz zablokować telefon przez dwukrotne naciśnięcie oraz uruchomić funkcję wyszukiwania przez szybkie przesunięcie w górę i nie tylko.

Dzisiaj została udostępniona kolejna aktualizacja do wersji 4.2.1.38412, która wprowadza dalsze poprawki i udoskonalenia. Microsoft Lanucher to z pewnością jeden z lepszych launcherów jakie znajdziemy w sklepie Google Play, który otrzymuje mnóstwo pozytywnych ocen i recenzji. Zapraszam do pobierania za pomocą poniższego odnośnika.

Pobierz Microsoft Launcher ze sklepu Google Play

 • Piotrek Jaworski

  Od kilku dni mam dostęp do Samsunga J7 i pierwszy raz w życiu przyglądam się bliżej androidowi. O tym jak to się stało, że W10M poniósł kompletną porażkę ktoś może napisze kiedyś jakąś monografię i wtedy się dowiem, bo na razie kompletnie tego nie rozumem.

  • Jarek

   Kilka powodów:
   1. Obiecanki cacanki Microsoftu. Zaczęło się od tego, że każdy telefon miał dostać W10M. Skończywszy na niedopracowanym systemie na najnowszych flagowcach.
   2. Brak aplikacji/gorsze aplikacje względem innych systemów.
   3. Brak nowych telefonów z tym systemem.

   • punkty 2 i 3 to są konsekwencje a nie powody,

    pierwszą przyczyną upadku systemu było odsunięcie Balmera, reszta to tylko stopniowe wygaszanie

  • mag inż.

   Piotrze, mam dokładnie to samo (J7 2017 od kilku dni). Ćwiczę androida jeszcze „na sucho” bo karty sim siedzą nadal w Lumii 640DS. Ale odwrotu nie ma (bo jabłko nie oferuje duali).

  • Daniel Orzanowski

   Zacznijmy od szybkości aplikacji tu lumie poległy chociaż na wp 7 była rakieta

  • makgajwer

   Ja Lumię 640DS już prawie rok temu zmuszony byłem porzucić dla Androida (głównie z powodu braku wsparcia dla aplikacji do rachunku maklerskiego) i co jakiś czas mam wkurwa. Przez wiele miesięcy nie mogłem rozkminić jak zablokować funkcję przycisku power, aby po naciśnięciu przy zablokowanym telefonie/ekranie nie wyskakiwało okno z możliwością wyłączenia/offline/restartu. I okazało się, że nie da się. Też nie mam bladego pojęcia jak ten system upadł?

 • Octagon

  No jestem zadowolony.

 • najfajniesze funkcje to np. zamknięcie telefonu smyrnięciem ekranu w dół lub dwuklikiem czy szybki dostęp do wybranych kontaktów

 • Mac

  Wszystko fajnie tylko dlaczego nie mogę odblokować ekranu odciskiem palca? Jest informacja że administrator blokuje czyli MS Launcher. Jak go wyłączę to nie mogę dwu klikiem zablokować ekranu.

 • Patryk PowerUser

  Jutro przychodzi Galaxy S6 i będę miał się czym bawić. Nie zapomnę o Microsoft Launcher. 😉

 • spoczko

  jeszcze jakby można zmienić kolory w TouchWiz na dark tym Launcherem to już była by bajka 🙂

 • start84

  Ktoś wie jak przypiać szkrzynkę emial na ekran głowny w tym luncherze, tak żeby widzieć nagłowki emial?
  W domyślnej nakładce nie ma z tym problemu, jest widzet emial.

 • Roger

  W moim LG zegarek launchera nie jest powiązany z żadną aplikacją i nie mogę ustawić aplikacji zegar jako domyślna… Macie na to jakiś sposób? W Samsungu nie ma żadnego problemu – kliknięcie na godzinę od razu przekierowuje do systemowego zegara.