Cortana zostanie połączona z aplikacją Microsoft Launcher

Microsoft intensywnie rozwija swoje usługi w telefonach z systemem Android. Aplikację Microsoft Launcher użytkownicy zielonego robota pobrali już ponad 10 milionów razy. Nieco słabiej radzi sobie osobista asystentka Cortana, którą pobrało mniej niż 5 milionów użytkowników. Microsoft planuje zwiększyć zainteresowanie asystentką integrując ją z aplikacją Microsoft Launcher.

Cortana w niedługim czasie zniknie ze sklepu Google Play jako osobna aplikacja i zostanie połączona z aplikacją Microsoft Launcher. Na tym jednak Microsoft nie poprzestaje. W ostatnich dniach Amerykanie poinformowali o dodaniu asystentki do innej aplikacji o nazwie CM Launcher 3D.

Microsoft Launcher jest wysoko ocenianą aplikacją w sklepie Google Play. Jest ceniona za przejrzystość, szybkość działania oraz niezawodność. Miejmy nadzieję, że połączenie z asystentką nie wpłynie negatywnie na działanie aplikacji. Cortana jest dostępna w 13 państwach i nie wiadomo kiedy do listy obsługiwanych języków dołączy polski. Microsoft Launcher z nowymi możliwościami ma pojawić się na początku przyszłego roku.

Źródło: MSPoweruser