Microsoft jest w pełni zaangażowany w rozwój systemu Windows 10 Mobile

Microsoft podkreślił po raz kolejny, że jest w pełni zaangażowany w rozwój systemu Windows 10 Mobile. Zapewnienie pojawiło się w trakcie prezentacji Discover what’s next for Windows 10 Mobile for phones and small tablets, która była częścią konferencji Microsoft Ignite 2016. Przedmiotem konferencji były przede wszystkim rozwiązania skierowane do sektora biznesowego, który jest priorytetem dla korporacji z Redmond.

Terry Myerson, Microsoft Executive Vice President of the Windows and Devices Group, w maju tego roku poinformował, że Microsoft w pełni wspiera telefony z systemem Windows, będzie kontynuował rozwój i wsparcie dla obecnych telefonów Lumia i telefonów partnerów OEM oraz stworzy nowe urządzenia. W tym kontekście nowe urządzenia z pewnością oznaczają nowe telefony Microsoft z systemem Windows 10 Mobile.

Microsoft Ignite 2016

Microsoft jest w pełni zaangażowany w rozwój systemu Windows 10 Mobile

W trakcie konferencji Microsoft Ignite po raz kolejny zostały przypomniane słowa Terryego a przy okazji pojawiło się również kolejne zapewnienie o następującej treści: „Continued investments in differentiated 1st party devices and device ecosystem” które można przetłumaczyć jako „Ciągłe inwestycje w zróżnicowane urządzenia oraz cały ekosystem.” W tym wypadku oczywiście chodzi o telefony z logo Microsoft.

W jednym z kolejnych punktów prezentacji pojawił się slajd informujący o obecnych partnerach Microsoft, którzy już wyprodukowali lub dopiero stworzą telefony z systemem Windows 10 Mobile. Na liście znalazło się aż 19 producentów, z czego w Europie znane są jedynie takie firmy jak Acer, Alcatel, HP, Lenovo oraz Vaio.

Microsoft Ignite 2016

Partnerzy Microsoft, którzy wyprodukują telefony z systemem Windows 10 Mobile

Znaczna część mniej znanych producentów pochodzi z Azji. Są to np. Mouse Computer, Nu Ans czy Coship. Mouse zaprezentował jakiś czas temu telefon z systemem Windows 10 Mobile o nazwie MADOSMA Q601. Z koeli Nu Ans wprowadził na rynek model o nazwie Neo. Niestety pozostałych producentów nie znam i zdaje się, że na tę chwilę nie zaprezentowali żadnych smartfonów z mobilną dziesiątką.

W związku z tym, że konferencja dotyczyła przede wszystkim sektora biznesowego to kilka slajdów prezentacji dotyczyło telefonu HP Elite x3, który jest reklamowany jako rozwiązanie „3 w 1” czyli smartfon, tablet oraz komputer w jednym. Na tę chwilę jest to najbardziej zaawansowane urządzenie z systemem Windows 10 Mobile.

Microsoft Ignite 2016

HP Elite x3 to doskonały przykład biznesowego urządzenia „3 w 1”

Microsoft zapowiedział, że będzie kładł duży nacisk na rozwój funkcji Continuum w kolejnych wersjach systemu Windows 10 Mobile więc z całą pewnością telefon HP Elite x3 znajdzie swoje zastosowanie w dużych firmach i korporacjach. Klienci indywidualni również mogą kupić ten telefon, którego obecna cena wynosi około 3600 zł.

W jednym z ostatnich slajdów pojawiła się informacja o kolejnych dużych aktualizacjach oraz jakościowych poprawkach. Poniższa mapa drogowa przedstawia informacje zarówno o poprzednich aktualizacjach jak i nowych, które dopiero zostaną opublikowane.

Microsoft Ignite 2016

Harmonogram aktualizacji systemu Windows 10 Mobile

Drobne, jakościowe aktualizacje zostały oznaczone czerwonymi kropkami. Jak widać będą one w dalszym ciągu udostępniane raz w miesiącu. Z kolei czarne kropki oznaczają duże aktualizacje i zapewne kropka znajdująca się bliżej prawej krawędzi symbolizuje aktualizację Redstone 2.

Źródło: Microsoft