Microsoft jednak w dalszym ciągu pracuje nad rozgałęzieniem Threshold 2

Na systemie Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Threshold 2 większość z nas postawiła przysłowiowy krzyżyk. Wyglądało na to, że najnowsza kompilacja o numerze Build 10586.494 będzie ostatnią jaką zobaczymy w tym rozgałęzieniu. Nic bardziej mylnego. Microsoft testuje wewnętrznie nową kompilacje o numerze Build 10586.537.

Już za kilka dni swoją premierę będzie miała duża aktualizacja o nazwie Anniversary Update. Prace nad nową kompilacją z rozgałęzienia Threshold 2 można wytłumaczyć na dwa sposoby. Pierwszy to troska a użytkowników z telefonami, które nie zostały dopuszczone do oficjalnej aktualizacji i pozostaną z systemem TH2 wgranym za pomocą Windows Insider. Drugi, gorszy scenariusz, to opóźnienie rocznicowej aktualizacji w miejsce, której zostanie udostępniona nowsza kompilacja z aktualnego rozgałęzienia.

Nie będę zgadywał jakie są plany Microsoft bo już w przyszłym tygodniu sami się przekonamy pobierając nową kompilację na nasze telefony. Pytanie tylko czy będzie to TH2 czy RS1 a może obie na raz w zależności od tego czy posiadamy dopuszczony czy też niedopuszczony telefon do aktualizacji W10M.

Źródło: BuildFeed.net

 • Lewar131

  Zaczyna się 😀

 • Konrad Uroda-Darłak

  Raczej nie powinno być opóźnienia, bo i dlaczego? No ale to Microsoft 😛

 • allbigben

  lumia 640 xl dobrym posunięciem byłoby aby oba systemy TH2 i RS1były rozwijane

  • Ic3man81

   Nic nie stoi na przeszkodzie żeby pobrać aplikację Radio FM ze sklepu.

 • Jarek

  Pewnie zepsują niedopuszczone telefony xD ?

 • jhevi

  Wg mnie nieodpowiedzialne byłoby przerzucanie do wersji produkcyjnej tak świeżej kompilacji RS1 dlatego dalej będą łatki dla TH2 dla wersji produkcyjnej, natomiast RS1 powinien jeszcze długo być testowany w kręgu Relase Preview. Do SR i FR trafi pewnie już niedługo RS2.

 • ViktusYT

  To proste. Firmy korzystające z Windows 10 Enterprise mogą odraczać duże aktualizacje takie jak th2 albo rs1 przez rok, czyli mają rok na przesiadkę (sprawdzenie czy wszystkie programy dobrze działają) A przez ten czas dostają poprawki zabezpieczeń). Zwykły TH1 na komputerach dalej dostaje poprawki zabezpieczeń pewnie jeszcze przez kilka miesięcy. To samo jest z Windows 10 Mobile Enterprise

 • Roger

  A ja widzę inne, najbardziej tragiczne wytłumaczenie. RS1 dostaną tylko nieliczne, nowsze/mocniejsze smartfony. Na TH2 zostaną niewspierani Insiderzy oraz słabsze/starsze urządzenia. Czyli powtórka z rozrywki…

  • jhevi

   Słabsze/starsze czyli niby które i niby dlaczego? W przypadku x2x tłumaczone było problemami ze sterownikami nie wspieranych przez producenta układów i oczywiście brakiem RAM (512). I to się da jakoś zrozumieć. Teraz sterowniki mają do W10,a dolnego limitu RAM nie mogą podnieść, więc była by to zupełnie niewytłumaczalna decyzja.

  • Myślę podobnie. Chociaż trzeba powiedzieć otwarcie, że nadal RS1 jest niedopracowane, więc zasadne jest poprawianie TH2, dzięki czemu ludzie, mając stabilny system (TH2), mogą poczekać na naprawę RS1 i wtedy dopiero pobrać aktualizację.

   • ghost666

    A co niby w RS1 jest nie tak w stosunku do TH2?

 • msu

  I będzie jeszcze pracował. Według ich strony do stycznia 2018: https://support.microsoft.com/en-us/lifecycle/search?alpha=Windows%2010%20Mobile

 • Marcin Wieruszewski

  Opowiadają, jak to im pomagamy w rozwijaniu systemu, po czym sami się pozbawiają darmowych testerów odcinając ich od RS1. Cały Microsoft. 😀