• Microsoft
  • Komentarze: 12

Microsoft Gadżety zastąpią aplikację Koncentrator urządzeń w Windows 10 Mobile

Wygląda na to, że w niedługim czasie aplikacja Koncentrator urządzeń z systemu Windows Phone 8.1 zostanie zastąpiona przez aplikację Microsoft Gadżety w systemie Windows 10 Mobile. Koncentrator urządzeń pozwala na połączenie się ze naszymi telefonami, akcesoriami, tabletami, komputerami, konsolami do gier, telewizorami, drukarkami oraz innym sprzętem i zarządzać wszystkimi tymi urządzeniami ze smartfona. Nowa aplikacja Microsoft Gadżety będzie posiadać nowe możliwości.

Najważniejsze funkcje aplikacji Microsoft Gadżety:

  • Inteligentne uruchamianie — pozwala na uruchomienie wybranej aplikacji, kiedy podłączasz dane akcesorium. Na przykład, po podłączeniu słuchawek uruchamiany jest odtwarzacz muzyki lub po wejściu do samochodu uruchamiana jest aplikacja HERE Drive;
  • Panel startowy — pozwala na wybranie listy aplikacji, które będą wyświetlane po podłączeniu danego akcesorium;
  • Funkcja Lokalizuj pozwala na lokalizację zgubionego akcesorium. Aplikacja Gadgets zapisuje, gdzie ostatnio zostało podłączone dane akcesorium.
  • Obsługa Microsoft Display Dock i aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla innych akcesoriów.
  • Wezwanie do podłączenia ładowarki — podstawka do ładowania bezprzewodowego będzie migać, gdy bateria będzie bliska rozładowania.

Główną nowością będzie obsługa stacji dokującej Micorosft czyli Display Dock oraz możliwość inteligentnego uruchamiania, które pozwoli na uruchomienie wybranej aplikacji w momencie podłączenia wybranego akcesorium. Aplikacja Microsoft Gadżety zapewne w niedługim czasie będzie dostępna w Sklepie Windows dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile.

Co ciekawe aplikacja Here Drive jest w dalszym ciągu wymieniana jako aplikacja nawigacyjna w usłudze inteligentne uruchamianie. Czyżby ta aplikacja miała pozostać w systemie Windows 10 Mobile tuż obok aplikacji Mapy Windows?

Źródło: Microsoft