Microsoft prezentuje Project NEON czyli Fluent Design System

W trakcie konferencji Microsoft Build 2017 został zaprezentowany nowy projekt graficzny systemu Windows 10 o nazwie Fluent Design System, który do tej pory posiadał nazwę kodową Project NEON. Odświeżony projekt graficzny to przede wszystkim nowe animacje,  prostota i spójność w wyglądzie na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 10.

Fluent Design System ma wprowadzić nową jakość wizualną do urządzeń z systemem Windows 10. Znajdziemy w nim większą płynność, znacznie więcej animacji, gry świateł, przezroczystości, rozmycia oraz płynne przejścia pomiędzy oknami. Microsoft rozpoczął już wdrażanie nowej stylistyki systemy począwszy od aplikacji systemowych takich jak Aparat, Mapy, Muzyka, Filmy i TV, Kalkulator, Kontakty czy Paint 3D. Warto również wspomnieć, że nowa stylistyka pojawiła się również w aplikacji Mapy na telefonach a z czasem zapewne więcej aplikacji ją otrzyma.

Uczestnicy programu Windows Insider na komputerach z ustawionym szybkim kręgiem mogą na bieżąco śledzić nowości związane z nową oprawą wizualną. Fluent Design System pojawi się wraz z kolejną dużą aktualizacją Fall Creators Update, która zostanie udostępniona dla użytkowników we wrześniu tego roku.

Aktualizacja 12.05.2017

Jest już dostępna prezentacja nowego projektu graficznego, która została zaprezentowana podczas targów Build 2017. Powstała również dedykowana strona Microsoft, na której znajdziecie informacje o Fluent Design System.

Pozostałe filmy z konferencji Microsoft Build 2017 znajdziecie na kanale Channel 9.

 • okibarcz

  Paralaksa pójdzie w ruch

 • krzysiek

  We wrześniu oficjalnie? Czy dopiero w fr?

  • Pierwsze elementy nowego projektu graficznego już są widoczne w szybkim kręgu. Rozumiem, że wraz z aktualizacją Fall Creators Update otrzymają go wszyscy.

   • zbigniew M

    Ja na PC mam to już widoczne w RP.kalkulator ,kontakty Muzyka,Filmy.Nawet fajnie to wygląda

 • WM 6.5.3 Bulid 29315

  taka zmiana zdecydowanie przyda sie wersji mobile. bo niestety przy okazji zmiany nazwy popsuli wyglad.

 • Yallida

  Wiem, że będę się czepiać ale Project NEON brzmi ładniej ?

 • czezare

  Jedyna ciekawostka to to, że pokazali jak mniej więcej będzie się prezentował interfejs przyszłej konsoli Xbox Scorpio (nazwa kodowa). Reszta mało interesująca a w odniesieniu do mobile to już w ogóle, skoro M$ na 99,9% wyjedzie z tego biznesu…