Microsoft prezentuje Project NEON czyli Fluent Design System

W trakcie konferencji Microsoft Build 2017 został zaprezentowany nowy projekt graficzny systemu Windows 10 o nazwie Fluent Design System, który do tej pory posiadał nazwę kodową Project NEON. Odświeżony projekt graficzny to przede wszystkim nowe animacje,  prostota i spójność w wyglądzie na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 10.

Fluent Design System ma wprowadzić nową jakość wizualną do urządzeń z systemem Windows 10. Znajdziemy w nim większą płynność, znacznie więcej animacji, gry świateł, przezroczystości, rozmycia oraz płynne przejścia pomiędzy oknami. Microsoft rozpoczął już wdrażanie nowej stylistyki systemy począwszy od aplikacji systemowych takich jak Aparat, Mapy, Muzyka, Filmy i TV, Kalkulator, Kontakty czy Paint 3D. Warto również wspomnieć, że nowa stylistyka pojawiła się również w aplikacji Mapy na telefonach a z czasem zapewne więcej aplikacji ją otrzyma.

Uczestnicy programu Windows Insider na komputerach z ustawionym szybkim kręgiem mogą na bieżąco śledzić nowości związane z nową oprawą wizualną. Fluent Design System pojawi się wraz z kolejną dużą aktualizacją Fall Creators Update, która zostanie udostępniona dla użytkowników we wrześniu tego roku.

Aktualizacja 12.05.2017

Jest już dostępna prezentacja nowego projektu graficznego, która została zaprezentowana podczas targów Build 2017. Powstała również dedykowana strona Microsoft, na której znajdziecie informacje o Fluent Design System.

Pozostałe filmy z konferencji Microsoft Build 2017 znajdziecie na kanale Channel 9.