Microsoft Edge zostaje domyślną aplikacją do otwierania plików PDF w Windows 10 Mobile

Jeżeli często korzystacie z dokumentów w formacie PDF w systemie Windows 10 Mobile to już pewnie zauważyliście, że przy próbie otwarcia dowolnego pliku w tym formacie uruchamiana jest przeglądarka Microsoft Edge zamiast dotychczasowych czytników PDF.

Microsoft Edge - PDF Reader

Jeżeli do tej pory korzystaliście z aplikacji PDF Reader (Czytnik) do otwierania dokumentów to niestety Microsoft planuje wygasić aplikację po 1 lipca tego roku. Już teraz próba otwarcia dokumentu w tej aplikacji przenosi nas do przeglądarki Microsoft Edge.

Jeżeli nie jesteście zadowoleni z przeglądarki Microsoft Edge jako czytnika dokumentów PDF to możecie pobrać inne aplikacje, które pozwolą Wam na otwieranie Waszych plików. Warto również dodać, że aplikacja PDF Reader będzie w dalszym ciągu działać poprawnie na telefonach z systemem Windows Phone 8.1. Opisywana zmiana dotyczy wyłącznie systemu Windows 10 Mobile.

[info]Przy okazji polecam również zapoznać się z dokumentem, który widoczny jest na powyższych zrzutach ekranowych. UOKiK Vademecum Konsumenta to niezbędnik każdego konsumenta, z którego dowiecie się jak rodzaj reklamacji wybrać oraz jak postępować w trakcie zgłoszenia reklamacyjnego.[/info]

Kod QR
Kod QR
Kod QR