Microsoft Edge również dla telefonów Android oraz iPhone

Microsoft poinformował dzisiaj, że przeglądarka Microsoft Edge znana z systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile pojawi się również w telefonach Android oraz iPhone. Amerykanie chcą ułatwić użytkownikom pracę pomiędzy telefonem i komputerem. Część funkcji pojawi się na naszych komputerach w zbliżającej się aktualizacji Fall Creators Update. Przeglądarka Edge to kolejny krok w kierunku większej współpracy pomiędzy PC a naszym telefonem niezależnie od tego jaki posiadamy w nim system.

Microsoft Edge dla telefonów Android oraz iOS wprowadza znane funkcje takie jak Ulubione, Do przeczytania, Nowa karta czy Widok do czytania. Najważniejszą funkcją jest możliwość kontynuowania na komputerze, dzięki czemu użytkownicy mogą błyskawicznie otworzyć przeglądaną stronę na komputerze lub też mogą zapisać ją i wrócić w późniejszym terminie.

Przeglądarka w pierwszej kolejności została udostępniona dla posiadaczy telefonów iPhone w aplikacji Apple TestFlight. W niedługim czasie Edge pojawi się również dla użytkowników systemu Android, którzy już teraz mogą zapisać się do testów, aby otrzymać przeglądarkę jako pierwsi. Aby przystąpić do testów należy przejść na tę stronę.

W pierwszej fazie testów przeglądarka dla systemów Android oraz iOS będzie dostępna wyłącznie w języku angielskim. Tłumaczenie na pozostałe języki jak również wsparcie dla tabletów Android oraz iPad zostanie dodane na późniejszym etapie testów.

Źródło: Microsoft

 • Mobilny

  Integracja mobile z PC jest właściwym rozwiązaniem. Poza synchronizacją z kontem Microsoftu, przydałaby się również synchronizacja z kontem Google, jak w Chrome – między innymi dla historii oraz funkcja „wersja na komputer”.

  Teraz jeszcze Microsoft przekształcił Arrow Launchera w Microsoft Launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher i jeśli zintegruje go z przeglądarką Edge, będzie miał już prawdopodobnie kompletny zestaw usług na Androida.

  • tak, napiszemy o tym dzisiaj

   Microsoft Launcher (obecnie Preview Beta) zadebiutuje zapewne wraz z Edge w okolicy premiery RS3 i stanowić będzie kompletny system mobilny Microsoftu na urządzenia z Androidem, powiązany z nowymi funkcjami RS3 (pc sync)

   • V3

    Ciekawostka. Wczorajszy wyjazd do Ostravy. S7edge miał problem z lokalizacją a jak juz odczytal to mapa fruwala do gory nogami. S6 w ogóle nie umiał się zlokalizować. Spotkania pilne. Co mi uratowało tyłek? Panowie… Lumia 930 AU M$ Mapy poprowadził bezbłędnie off-line. Nie mogę wyjść z podziwu. Ale dziś ściągnąłem już Here Drive na S6 i bede testował 😊

    • używam tylko Here Drive

     • V3

      Nie mogłeś wcześniej o tym napisać? 😊 oszczedzilbys mi nerwów 😊 jak się sprawuje?

     • bardzo dobrze, aktualne mapy, ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości i radarach, za granicą jednak nie używałem więc nie wiem

     • Misja Zawiercie

      Mapy here za granica bajka , brak info o fotach ale prowadzenie idealne , test z lumia 635 ( soft starszy) i huawei p9 lite rynek zachodni 3 giga 2016 ……….
      miałem pod reka też lumie 650 z mapami bing k.xxxxx porażka jak i w polsce jak i zagranicą brak kilku dróg omijanie tam gdzie nie trzeba ( nawigacja kazała jechać inaczej starymi drogami , brak obwodnic )

     • V3

      Dzięki za dokładne info. Będę testował Here 😊

     • Here WeGo oczywiście 🙂

     • V3

      Oczywiscie 🙂

     • Raczej Here WeGo 🙂

 • acutus63

  A u mnie niestety moja Lumia 950XL spada na drugie miejsce w użytkowaniu ,szkoda 🙁 Nie idzie całkiem w odstawkę ale już mniej będę korzystał z niej. https://uploads.disquscdn.com/images/35362b9dee4274ce4fa9fa2798e090e8ccf620843d750ef1b4f7bfbdc52287de.jpg

 • LordCreator

  Szkoda że egde na M$ wywala co 3-5min.

  • Krzysztof Miłota

   Nie mam takich problemów, ale znajomemu wogóle się nie uruchamiał. Pomogło przeinstalowanie.

 • Patryk PowerUser

  „Sorry, due to high demand for the Microsoft Edge Preview for iOS, we have exceeded Apple’s 10,000 TestFlight user limit. Please stay tuned for its upcoming availability in the App Store!”

  No to potestowałem…