Microsoft Edge również dla telefonów Android oraz iPhone

Microsoft poinformował dzisiaj, że przeglądarka Microsoft Edge znana z systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile pojawi się również w telefonach Android oraz iPhone. Amerykanie chcą ułatwić użytkownikom pracę pomiędzy telefonem i komputerem. Część funkcji pojawi się na naszych komputerach w zbliżającej się aktualizacji Fall Creators Update. Przeglądarka Edge to kolejny krok w kierunku większej współpracy pomiędzy PC a naszym telefonem niezależnie od tego jaki posiadamy w nim system.

Microsoft Edge dla telefonów Android oraz iOS wprowadza znane funkcje takie jak Ulubione, Do przeczytania, Nowa karta czy Widok do czytania. Najważniejszą funkcją jest możliwość kontynuowania na komputerze, dzięki czemu użytkownicy mogą błyskawicznie otworzyć przeglądaną stronę na komputerze lub też mogą zapisać ją i wrócić w późniejszym terminie.

Przeglądarka w pierwszej kolejności została udostępniona dla posiadaczy telefonów iPhone w aplikacji Apple TestFlight. W niedługim czasie Edge pojawi się również dla użytkowników systemu Android, którzy już teraz mogą zapisać się do testów, aby otrzymać przeglądarkę jako pierwsi. Aby przystąpić do testów należy przejść na tę stronę.

W pierwszej fazie testów przeglądarka dla systemów Android oraz iOS będzie dostępna wyłącznie w języku angielskim. Tłumaczenie na pozostałe języki jak również wsparcie dla tabletów Android oraz iPad zostanie dodane na późniejszym etapie testów.

Źródło: Microsoft