Microsoft dodaje numer wersji aplikacji w przeglądarkowej wersji Sklepu Windows

Dzisiaj szukałem informacji w Sklepie Windows i przez przypadek otwarłem wersję przeglądarkową, która ku mojemu zdziwieniu zmieniła się od mojej ostatniej wizyty. Sklep zyskał odświeżony wygląd, który teraz jest bardziej przejrzysty i nowoczesny. Poprawiono wiele elementów włączając w to zrzuty ekranowe z aplikacji, które do tej pory były widoczne w brzydkich, czarnych oknach. To może oznaczać, że już niebawem otrzymamy nową aplikację sklepu dla naszych telefonów oraz komputerów z systemem Windows 10.

Sklep Windows - odświeżony wygląd

Aplikacja w systemie Windows 10 wyglądem jest zbliżona do tego co widzimy w przeglądarce internetowej. Z kolei wersja dla telefonów odbiega znacznie bardziej od tego co znajdujemy na komputerze czy w przeglądarce. Jedną z największych nowości w odświeżonej wersji sklepu jest numer wersji aplikacji. Microsoft potrzebował naprawdę dużo czasu aby wprowadzić tak podstawową informację do opisu aplikacji. Niestety jeżeli aplikacja posiada inne wersje dla różnych urządzeń to w dalszym ciągu nie poznamy dokładnego numeru wersji a jedynie informację, że wersja jest zależna od urządzenia.

Podejrzewam, że w niedługim czasie zostanie udostępniona aktualizacja aplikacji Sklep Windows zarówno dla komputerów jak i telefonów, która jeszcze bardziej ujednolici wygląd sklepu na każdym urządzeniu niezależnie od tego czy będziemy oglądać sklep za pomocą przeglądarki czy też za pomocą aplikacji.