Microsoft: Dlaczego Lumia Denim nie zmienia wersji oprogramowania układowego?

Microsoft oficjalnie potwierdził, że aktualizacja Lumia Denim to dla większości telefonów jedynie zmiana nazwy. Użytkownicy tych telefonów otrzymają jedynie samą aktualizację systemu operacyjnego z pominięciem aktualizacji oprogramowania układowego.

W moim telefonie zostało zaktualizowane oprogramowanie Lumia Denim, ale numer wersji oprogramowania układowego nie zmienił się. Dlaczego?

Lumia Denim to nazwa marketingowa najnowszej aktualizacji oprogramowania Lumia, stanowiącej kompilację oprogramowania układowego, systemu operacyjnego i aplikacji przeznaczonych wyłącznie na smartfony Lumia. Dokładna zawartość pakietu Lumia Denim różni się w zależności od modelu urządzenia. Niektóre smartfony nie wymagają instalacji nowego oprogramowania układowego do korzystania z nowych funkcji, dlatego w przypadku tych modeli wersja oprogramowania układowego nie ulega zmianie.

Zapraszam również do przeczytania artykułu Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie aktualizacji Lumia Denim, w którym znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące najnowszej aktualizacji.

Źródło: Microsoft