Microsoft demonstruje nowe możliwości funkcji Continuum na filmie

Microsoft podczas konferencji Ignite zaprezentował nowe możliwości funkcji Continuum w telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Już wiemy, że Continuum jest jedną z najważniejszych funkcji, która będzie rozwijana w najnowszym rozgałęzieniu Redstone 2. Teraz mamy możliwość obejrzenia nowych funkcji, które prawdopodobnie już niedługo zostaną udostępnione dla uczestników programu Windows Insider.

Jedną z nowych możliwości funkcji Continuum będzie możliwość otwierania kilku aplikacji oraz możliwość dowolnej zmiany rozmiaru okna. Działanie tej funkcji możecie zobaczyć na poniższym filmie wideo opublikowanym przez Microsoft.

Podsumowanie nowych możliwości w Continuum:

  • Niezależny monitor bezczynności. Pozwól jednemu ekranowi odpocząć podczas pracy na drugim ekranie.
  • Łączność zbliżeniowa. Trzymaj telefon w kieszeni i łącz się bezprzewodowo ze stacją dokującą.
  • Konfiguruj wedle uznania. Niezależnie personalizuj ekrany startowe na wszystkich połączonych urządzeniach.
  • Działanie zbliżone do PC. Uruchom funkcję wciskając klawisze „win + type”; przypinaj aplikacje do paska zadań; otwieraj aplikacje w oknach

Wszystkie powyższe nowości z chęcią sprawdzę na telefonie Lumia 950 XL. Mam jedynie wątpliwości dotyczące bezprzewodowego łączenia ze stacją dokującą Microsoft HD-500 ponieważ stacja ta nie została wyposażona w moduł Bluetooth.

Jak widać Microsoft przykłada ogromną uwagę do rozwoju funkcji Continuum i z pewnością będzie to jeden z priorytetów w trakcie dalszego rozwoju systemu Windows 10 Mobile. Uczestnicy programu Windows Insider zapisani do szybkiego kręgu aktualizacji z telefonami Acer Liquid Jade Primo, HP Elite x3, Lumia 950 lub Lumia 950 XL już wkrótce będą mogli sprawdzić działanie tych funkcji.

Źródło: MSPoweruser