• Programy
  • Komentarze: 1

Microsoft demonstruje nową opcję synchronizacji w aplikacjach Bing

Przedwczoraj Microsoft zaktualizował pakiet aplikacji Bing. Główną nowością jest w najnowszych wersjach aplikacji Bing jest dodanie możliwości synchronizacji danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Dla przykładu spersonalizowanie aplikacji na telefonie Windows Phone 8 spowoduje personalizację na tablecie z systemem Windows 8 i odwrotnie.

Aktualizację otrzymały wszystkie aplikacje Bing czyli Finanse, Kuchnia, Podróże, Pogoda, Sport, Wiadomości oraz Zdrowie i kondycja. Teraz po zalogowaniu się do naszego konta Microsoft możemy personalizować nasze aplikacje pomiędzy różnymi urządzeniami z najnowszym systemem Windows.

Dla przykładu ustawienie lokalizacji w aplikacji Pogoda w telefonie Windows Phone 8 spowoduje automatyczne ustawienie tej samej lokalizacji w aplikacji Pogoda na pozostałych urządzeniach z systemem Windows.

Pakiet aplikacji Bing możecie pobrać z tego artykułu. Kompatybilne są wyłącznie telefony z systemem Windows Phone 8.

Źródło: Windows Phone Blog

  • Marian Szutiak

    Mogliby tą procedurę jakoś uprościć, żeby nie trzeba było w każdej aplikacji Bing (na telefonie) wpisywać danych logowania (+ kod zabezpieczający, jak się ma – tak jak ja – aktywne dwustopniowe uwierzytelnianie). W Windows 8/8.1 nie trzeba w tych aplikacjach nic podawać, bo uwierzytelnianie jest na poziomie całego systemu.