Microsoft demonstruje działanie funkcji Continuum z aplikacją Zdalny pulpit

Continuum to funkcja w wybranych telefonach z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile, dzięki której możemy zamienić nasz telefon w prowizoryczny komputer. Wystarczy połączyć telefon z zewnętrznym wyświetlaczem aby korzystać z uniwersalnych aplikacji na dużym monitorze. Zobaczcie kolejny sposób na wykorzystanie tej funkcji w połączeniu z aplikacją Zdalny pulpit.

Dzięki najnowszej wersji aplikacji Zdalny dostęp użytkownicy mogą zamienić swój telefon w terminal. Funkcja ta zyskuje bardzo wiele dzięki zastosowaniu uniwersalnej aplikacji Remote Desktop Preview oraz funkcji Continuum. To oznacza, że możemy korzystać na naszym telefonie z naszego komputera gdziekolwiek jesteśmy a dzięki funkcji Continuum możemy to zrobić na dużym ekranie.

Funkcja Continuum jest dostępna jedynie dla wybranych telefonów z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile jak np. dla takich jak: Lumia 950, Lumia 950 XL, Acer Jade Primo, HP Elite x3 czy Nu Ans Neo. Więcej informacji o Continuum znajdziecie w naszym Kompendium wiedzy o systemie Windows 10 Mobile.

Czego potrzebujemy aby skorzystać z opisywanych możliwości?

  • Kompatybilny telefon z obsługą funkcji Continuum
  • Aplikację Remote Desktop Preview
  • Komputer z systemem Windows 10 w wersji Professional, Ultimate lub Enterprise. Funkcja nie zadziała na w systemie Windows 10 Home.

W związku z tym, że nie posiadam odpowiedniej wersji systemu Windows 10 na komputerze nie sprawdzę dla Was działania tej funkcji. Jeżeli spełniacie powyższe warunki to koniecznie dajcie znać czy udało Wam się skorzystać z funkcji Continuum oraz aplikacji Zdalny dostęp.

Kod QR